Питання розгляду кодексу стояло першим у порядку денному. Але його розгляд переноситься, повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков.

Зверніть увагу: Рада змінила закон про ринок електроенергії та заборонила імпорт російської електрики

Оскільки матеріали до Виборчого кодексу з пропозиціями Президента України, надійшли запізно, пропонується відкласти розгляд цього питання. Я думаю, що не треба голосувати за зміни порядку денного,
– заявив глава парламенту.

Що відомо про новий Виборчий кодекс

  • Законопроєкт ухвалив ще парламент минулого скликання. Він був підписаний Андрієм Парубієм, однак Зеленський його ветував та додав пропозиції змін.
  • З Виборчого кодексу повністю вилучили частину, що стосувалась роботи ЦВК та реєстру виборців. Документ знову поділили на блоки, де для кожних виборів: місцевих, до Верховної Ради та президента, діють свої правила. Водночас система залишилась пропорційною з відкритими списками.
  • Тепер претендувати на гарантований мандат зможе лише перший номер партійного списку – лідер партії. Якщо раніше гарантоване місце серед тих партій в Раді, хто проходить 5% бар'єр, мали 10 кандидатів, то зараз матиме лише лідер.
  • Підкорегували й норму про відшкодування партіям і кандидатам у президенти коштів за витрачання на вибори. Так суму суттєво обмежили. Гроші назад отримуватимуть тільки ті кандидати, які пройшли до Ради або отримали пост.
  • У кодекс додали норму про боротьбу з двійниками. Тепер ЦВК зможе вимагати в того, хто називає себе членом партії, але таким не є, підтверджувальні це документи.
  • Раніше заступник голови профільного комітету Ради Олександр Качура розповів, що новий Виборчий кодекс із зауваженнями президента Володимира Зеленського буде прийнятий до кінця 2019 року.