Державне підприємство Державне Київське конструкторське бюро "Луч" замислило ракету як універсальний засіб. Тобто вона має розміщуватись на наземних, морських та повітряних платформах. Про це розповів Генеральний конструктор-генеральний директор "Луча" Олег Коростельов.

До теми Уряд Меркель в останні дні при владі підтримав рекордні обсяги експорту зброї

В Україні випробували універсальну керовану ракету

У грудні 2021 року на військовому полігоні відбулись випробування РК-10 у зенітному варіанті, яка має стати зброєю нового зенітного ракетного комплексу ближньої дії розробку якого ініціював ДККБ "Луч",
– мовиться у повідомленні.

Нова ракета має замінити радянську "Стрілу-10" та забезпечити захист армійських підрозділів у ближній зоні. Наразі відомі також особливості РК-10. Зокрема вона:

  • це нове аеродинамічне рішення РК-10 у зенітному варіанті;
  • виконана у схемі "качка" з рульовими поверхнями у носовій частині ракети, що пов'язано з необхідністю забезпечити більшу маневровість ракети для знищення повітряних цілей;
  • керується з допомогою "лазерної стежки", коли прицільна станція веде ракету до цілі у структурованому лазерному полі. Проте, варіант з альтернативним наведенням за відбитим лазерним променем також розглядають.

Запуск РК-10 / Фото Defense Express

РК-10 може знищувати повітряні цілі на відстані до 12 кілометрів. За словами Олега Коростельова, РК-10 у зенітному варіанті:

  • отримала збільшений двигун, що збільшило енергетику ракети;
  • забезпечила наведення за лазерним променем, а також прийняті уніфіковані конструкторські рішення, які дозволяють встановлювати цю ракету на наземні та повітряні носії;
  • ракета може встановлюватись на морські платформи, що має величезне значення з огляду на вимогу озброїти ракетні катери Військово-морських Сил України.

До речі, за словами Коростельова, зараз з Міноборони досягнули згоди щодо підписання спільного рішення з метою роботи над комплексом ЗРК ближньої дії. над ним будуть працювати як над "модернізацією комплексу "Стріла-10".

Вогневі випробування зенітної РК-10 від КБ "Луч": дивіться відео

Коротко про останні новини щодо зброї

Шойгу: на Донбасі є хімічна зброя США – дивіться відео