На його думку, США теж мають взяти участь у переговорах, щоб пришвидшити настання миру в Україні. Як стверджує політолог Валентин Гладких, це – безглуздя. Про це він сказав в ефірі 24 каналу.

Варте уваги Макрон хочет разговаривать с Путиным даже после массированных ракетных атак по Украине

Можливо, він просто хоче попіаритися, щоб на нього зрештою звернули увагу, адже він теж виступає з якимись миротворчими зусиллями. Це рафінований абсурд. На дворі 21 століття. США, Україна і навіть Росія – це світські держави. Я схильний думати, що там не вплив церкви на державу, а навпаки – вплив держави на церкву є визначальним,
– підкреслив політолог.

Заява Макрона не вплине на динаміку процесу

Гладких запевняє, що заява Макрона є безглуздою, і вона жодним чином не вплине на динаміку процесу. Цікаво, що французький лідер намагається всадити саме американського та російського президентів за стіл переговорів. Це дещо нагадує кремлівські тези про те, що в Україні воюють американці, тож домовлятися про мир мають американська та російська сторони.

"Така інтерпретація є деструктивною, тому вона й не буде мати жодних наслідків і впливу. Є величезна інерція. Дуже важко було зрушити цей процес з мертвої точки, Але після того, як він зрушився, зупинити його буде більше, аніж складно", – вважає політолог.

Сам собі суперечить

Після того, як ЗСУ звільнили Харківщину, і були виявлені чергові воєнні злочини росіян, Макрон казав, що не може бути встановлено миру без відновлення справедливості. "А справедливість не може бути відновлена без покарання винуватців. І як це? Зашморг накладуть на тих людей, які вбивали, катували й гвалтували? Як він собі бачить цю відповідальність?", – зазначає Гладких.

Політолог акцентує, у Макрона є свої виборці, а у Франції – свій внутрішньополітичний процес.

У нього є радники та політтехнологи, які дають йому поради, як він повинен реагувати на ті чи інші процеси або настрої, які мають місце у французькому суспільстві. Хто проти миру? За мир бути дуже добре. Хіба погано виступати проти війни? Ні, виступати проти війни дуже класно. Це завжди виграшна позиція, на цьому він і спекулює,
– стверджує Гладких.

Підтримку нарощуватимуть

Водночас французький президент чудово розуміє, що подібними спекуляціями та заявами проблема не вирішиться. Саме тому ми бачимо нарощування військово-технічної допомоги Україні. Політолог наголосив, що ми можемо і далі розраховувати на підтримку з боку Заходу. Однак держави, які допомагають Україні, зауважує Гладких, доречніше називати партнерами, а не союзниками.

"Союзниками вони гіпотетично можуть стати лише тоді, коли ми з ними підпишемо відповідні угоди. Якщо згадати Київський безпековий договір, там дійсно ми вже можемо підписувати двосторонні угоди, і вони братимуть на себе певні союзницькі зобов'язання", – пояснив політолог.

За його словами, сьогодні допомогу країн-партнерів можна розцінювати як вимушений акт доброї волі. Юридично вони не були зобов'язані це робити, але вони це роблять.

Правильно сказав Зеленський, що це не акт доброчинності, а інвестиція європейських держав та держав-членів НАТО у власну безпеку. Сьогодні Україна, захищаючи свою територіальну цілісність та державний суверенітет, водночас вирішує цілу низку безпекових завдань, які є актуальними не лише для Європи. І це також потрібно усвідомлювати,
– підсумував Валентин Гладких.

Макрон вигадав, як зупинити війну в Україні / Благає Папу Римського: дивіться відео

Франція збільшить військову допомогу Україні: що відомо

10 жовтня Росія здійснила масовану ракетну атаку по Україні. Президент Франції Макрон терміново зателефонував Володимиру Зеленському. Повідомляється, що Макрон висловив надзвичайну стурбованість тим, що удари призвели до жертв серед цивільного населення. Крім того, лідер пообіцяв, що Франція збільшить підтримку України у відповідь на потреби, висловлені Києвом. Зокрема, мовиться про військове обладнання.