Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан сказав 24 Каналу, що ATACMS точно передадуть – інакше б про ці ракети не говорили. Залишилось тільки дочекатись.

До теми Буде так само, як із F-16, – Зеленський про передачу Україні ATACMS

"Щоб не розчаровуватись, не зачаровуватимемось. Я думаю, що коли ми отримаємо ATACMS з касетною бойовою частиною, то буде одразу помітно", – зазначив Світан.

З максимальною висотою підриву касетна ATACMS накриває площу близько квадратного кілометра. Тому кілька таких ракет знищать або виведуть з ладу практично всі літаки на аеродромі.

На думку військового експерта, Україна може отримати близько 500 ATACMS.

Характеристики ATACMS
Основні характеристики ATACMS / Інфографіка 24 Каналу

Касетна зброя вже не вперше

Як відомо, українські військові ще з липня ефективно застосовують касетні боєприпаси проти російських окупантів. У США позитивно оцінили роботу українських військових із цим озброєнням, хоча Джо Байден зазначав, що рішення передати його "було дуже важким".

До слова, Київ надав письмові гарантії, що застосовуватиме касетні боєприпаси лише на полі бою й мінімізує ризики для мирного населення. Ба більше, колишній міністр оборони Олексій Резніков перелічив п'ять принципів використання цієї зброї.

ATACMS для України: останні новини

  • Були сподівання, що США оголосять про рішення передати далекобійні ракети під час зустрічі Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні. Однак радник з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що американський лідер вирішив наразі не давати ATACMS.
  • Однак у NBC News повідомили, що Байден таки готовий передати невелику кількість ракет. Коли про це оголосять офіційно – невідомо.
  • Крім того, у Financial Times зазначили, що США ухвалили рішення про ракети ATACMS для України ще до візиту Володимира Зеленського. Однак про це не оголосили публічно, щоб не спонукати росіян перемістити свої лінії постачання далі від фронту.