Юрій Ігнат – речник Повітряних сил – в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів, що пояснення – дуже просте. Українські радіотехнічні війська бачать, як летять Ту-22М3 чи група літаків.
Зверніть увагу MQ-9 Reaper збили над Чорним морем: у Повітряних силах вперше відреагували
Українські військові фіксують, як ці літаки розділяються. На радарах видно, як відбувається сходження ракети. Водночас перехопити Х-22 – зовсім інша річ.
Коли ракета летить з такою великою швидкістю і входить у зону ураження зенітного ракетного комплексу, в нашої бойової обслуги С-300, скажімо, є усього до 40 секунд, щоб її виявити обзорним радаром, безпосередньо захопити радаром підсвіту та здійснити пуск ракети,
– розповів Ігнат.
Він наголосив, що цього часу операторам застарілого радянського комплексу фізично замало для успішного виконання такого завдання.
За словами Ігната, багато зі 120 ракет Х-22 не влучили у ціль. Зокрема, деякі з них впали у поле. Водночас багато російських Х-22 принесли українцям багато горя.
Ігнат наголосив, що Україні потрібна зенітна ракетна система, яка може працювати в автоматичному режимі: самостійно прийматиме рішення без участі людини – з новітнім радаром та сучасною ракетою.
Що відомо про Х-22
Х-22 класифікується як крилата ракета. Водночас її швидкість становить до 5 тисяч кілометрів на годину. Х-22 окупанти запускають з дуже високої висоти.
Смертоносна бойова частина Х-22 – 950 кілограмів.
Саме такою ракетою завдали терористичні удари по будинку у Дніпрі та ТРЦ у Кременчуці.
Які ракети може збивати Україна
Наразі Україна може збити такі ракети:
- "Калібр" (3М14);
- Х-101/Х-555/Х-55;
- Р-500 (9М728);
- Х-59 – керована авіаційна ракета "повітря-земля";
- Х-35 – протикорабельна ракета повітряного, морського або берегового базування.