Таку думку 24 Каналу висловив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що тому ворог намагатиметься знищити саме енергетику. До слова, в українській розвідці зауважили, що далі Росія намагатиметься накопичити ракети та "Шахеди".

Дивіться також Несе загрозу ракетних та бомбових ударів, – Повітряні Сили оцінили небезпеку з боку Білорусі

"Росіяни знищили майже всі наші НПЗ ще у 2022 – 2023 роках. Військових об'єктів вони "намацати" не можуть, оскільки вони розосереджені. Тому будуть працювати у такому геноцидному режимі", – сказав Світан.

Тобто Росія намагатиметься знищити енергетику для того, аби натиснути на українське суспільство. Усе, аби спонукати український народ, військово-політичне керівництво України до капітуляції, певного замороження бойових дій.

Росія накопичує зброю

Нині у ворога триває етап накопичення ракет. Військовий експерт припускає, що він може тривати щонайменше пів року. Усе через те, що загарбникам буде важливо саме так вплинути на українське суспільство, щоби потім на своїх умовах зупинити бойові дії.

Також до російських атак може долучитися Китай, Іран та КНДР – тобто надавати Росії ракетну техніку у невеликій кількості. Льотчик-інструктор зауважив, що щомісяця ворог виготовляє трохи більше, аніж сотню ракет.

Близько 1000 ракет вони мають, тому у будь-який момент вони можуть організувати досить серйозну атаку,
– наголосив Роман Світан.

Однак усе залежить від кількості носіїв. Якщо говорити про масштабну атаку, то так окупанти можуть застосувати близько 100 ракет. Теоретично, ворог може випустити майже усю тисячу ракет, однак за певний проміжок часу. Так росіяни можуть організувати до 10 атак.

Ракетні обстріли ворога

  • Представник ГУР МО Вадим Скібіцький розказав, що окупанти, як правило, намагаються тримати свої запаси на рівні не менше ніж 900 ракет. Нині ворог має приблизно 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня, які можуть летіти на понад 350 кілометрів.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що окупанти накопичували ракети. Зокрема, балістичні. Атаки ворога очікували восени та взимку, адже він не приховував того, що начебто хоче влаштувати в Україні блекаут. Мета Росії – дестабілізація ситуації в українському суспільстві та повне знищення стратегічної, критичної інфраструктури.
  • Країна-агресорка контролює лише частину Чорного моря. Нині окупанти шукають нові можливості, аби вивести свої кораблі. Однак попри це, російські ракетоносії уже завантажені "Калібрами". За словами начальниці об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк, завантажено 50 ракет. Рівень небезпеки високий.