Про те для 24 Каналу розповіла керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що українські захисники вже випробували різні засоби на російських кораблях.
До теми Коли Росія може завдати нового масованого ракетного удару: пояснення ОК "Південь"
"Корабельне угруповання Чорноморського флоту тримається в тому самому ракетобезпековому для себе районі, переховуючись від мису Тарханкут аж до Новоросійська. І наразі складається з 12 кораблів. Серед них залишилося 2 ракетоносії – надводний та підводний", – сказала Гуменюк.
Є небезпека
За словами речниці, наразі загальний залп "Калібрів" складає 12 одиниць і це не так багато, оскільки раніше було понад 20 чи до 40. Однак Гуменюк наголосила – це потужний запас, який ворог може застосувати необов'язково під час масованої ракетної атаки.
"Калібри" є високоточною зброєю і ворог намагається бити по конкретних об'єктах критичної інфраструктури. Тому розслаблятися зарано. Треба якомога далі триматися від таких об'єктів і не ігнорувати сигнали повітряної тривоги", – сказала речниця.
Зверніть увагу – Наталія Гуменюк про активність ворога на Півдні: дивіться відео
Авіація та дрони
Гуменюк розповіла, що зараз на Півдні не спостерігають активність ворожої авіації. Вона має потреби у спорядженні й обслуговуванні після масованої ракетної атаки 26 січня.
Враховуючи, що окупанти перемістили свої літаки на летовища якомога далі, то є елемент злагодженості дій. Тобто їм потрібно більше часу на відновлення взаємодії. Тому від масованих ракетних атак, наприклад, зараз нас трохи захищають погода, час і обставини, але пам'ятаймо, що зараз у них залишилися ще іранські дрони, – наголосила Гуменюк.
Вона зазначила, що поривчастий вітер на Півдні не сприяє запуску, але погода змінюється. Наразі критичних змін у застосуванні іранських дронів немає, але ОК "Південь" фіксує, що ворог використовував дешевший спосіб баражувальних снарядів для розвідування сил ППО й після цього запускав ракети.
"Це можна трактувати як нову тактику, але ми її прорахували ще раніше. Може також зазначити, що останнім часом окупанти надають перевагу ночі. У такий спосіб хочуть захистити дрони від іншої зброї, крім ППО, яку ми теж вдало використовуємо", – додала Гуменюк.