Втім, довіряти Кремлю у питанні "перемир'я" не варто. Ми маємо багатий сумний досвід з 2014 року на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це 24 Каналу сказав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Зверніть увагу Росія боїться озвучувати свої вимоги: політолог пояснив, якою була розмова Путіна з Ердоганом

Україні не варто йти на перемир'я

Росія ніколи не дотримувалася своїх обіцянок. За лічені години після оголошення перемир'я знову розпочиналися бойові дії. На думку оглядача, усе це – маніпуляції. До того ж Росія може використати це перемир'я винятково для своєї користі. Здається, що 36 годин – це небагато. Проте, відзначає Коваленко, за цей час можна:

  • Передислокувати й перегрупувати підрозділи передової зони;
  • Накопичити боєкомплект для артилерії на добу, щоб забезпечити тактику вогневого валу по вузькому фронті в напрямку Бахмута, Авдіївки, Вугледара, Соледара і так далі. Це реалізація якогось наступального плану;
  • Реалізувати велику кількість провокаційних сценаріїв. Вони можуть обстріляти той чи інший об'єкт, населений пункт і звинуватили в цьому наших військових, щоб дискредитувати ЗСУ в інформаційному просторі.

Ми бачили велику кількість таких кривавих маніпуляцій, які окупанти реалізовували з 2014 року, тому, фактично, йти на таке перемир'я не треба. Дякуємо Реджепу Ердогану за його ініціативу. Проте саме щодо миротворчих місій – ми, напевно, самі розберемося, коли з Росією можна йти на якесь перемир'я,
– зазначив Коваленко.

За словами Коваленка, якщо приймається рішення щодо припинення вогню – має бути план дій на цей час. Ердоган міг бути одним з елементів в цій історії, який відпрацювався росіянами з наративом певної миротворчої місії. Так, про те, що Росії вкрай потрібне перемир'я, мовиться давно. Але воно має бути більш тривалим.

Росіянам треба місяць – два, щоб вони заморозили конфлікт, поставили його на паузу, пережили зиму і накопичили ресурс для реалізації дійсно наступальних операцій,
– стверджує оглядач.

Він вчергове наголосив: будь-яке перемир'я може бути на користь лише Росії. Ба більше, якщо хтось з наших міжнародних партнерів не зрозуміє відмову України, ми маємо задокументований досвід з 2014 року.

"Будь-яка критика неприпустима. Якщо вона буде – це вже питання до цього міжнародного партнера, наскільки він розуміє проблематику цієї війни, а також хто така Росія та її керівництво", – підсумував Олександр Коваленко.