Таких претендентів називають "зовнішніми". Вони наголошують, що вийшли з критикою не через особисті образи, а щоб відобразити справжній стан речей.

Так, Олександр Нікольский претендував на посаду голови прокуратури одного з районів Харкова. За результатами тестів адвокат з багаторічним стажем посів перші місця. Загалом у відборі було чотири етапи, три з яких – тестування. Останній – співбесіда з конкурсною комісією.

Перших шість переможців подають на підпис генпрокуророві. І тут в Олександра виникли проблеми. Мовляв, декларацію неправильно заповнив і вказав у доходах суму більшу ніж заробляє.

Мене на співбесіду взагалі не рекомендували Шокіну. Тобто, мої дані навіть не лягли йому на стіл,
– розповідає адвокат Олександр Нікольский.

Проте адвокат не дуже постраждав від такого фіаско, бо має іншу роботу. Однак каже, що у їхньому районі жоден з так званих "зовнішніх" кандидатів, тобто тих, хто раніше не працював у органах прокуратури, не пройшов тести. Тобто залишили тільки "своїх". Згодом з'ясувалося, що аналогічна ситуація по всій Україні.

Віктор Шокін назначив 154 керівника місцевих прокуратур і середи них, на жаль, не має жодного "зовнішнього" кандидата,
– каже адвокат Юрій Аксьонов.

Загалом на конкурс подали заявки близько 6-ти кандидатів, третина з них не працювали в прокуратурі ніколи. Після відбору до трійок фіналістів потрапили 465 кандидатів, з них половина – колишні керівники, трохи менше половини – рядові прокурори і лише три відсотки – "зовнішні" кандидати.

Та після співбесіди з комісією на стіл до Шокіна потрапили прізвища 154 фіналістів: 71% з яких екс-керівники прокуратур, 16% – рядові прокурори, 13% – перші заступники керівників.

А от тих хто не працював в прокуратурі відсіяли остаточно. Оскаржити таке рішення, як з'ясувалось після призначень, неможливо.

Журналісти Телеканалу новин "24" надіслали запит в Генпрокуратуру і чекаємо відповіді на питання: чи справді не сталося оновлення кадрів в місцевих прокуратурах? Чому з понад півтори сотні керівників - всі колишні прокурори? І ще: чи пов'язані такі призначення з тим, що чотирьох з семи членів комісій призначали в Генпрокуратурі?

Автор сюжету – Олексій Кондаков.

Читайте також: Реформа прокуратури у цифрах: чи є шанси на реальні зміни?