Такі результати рейтингу сприйняття діяльності міністерств (а також НБУ та НАК "Нафтогаз"), підготованого VoxUkraine спільно з Київською школою економіки, Реанімаційним пакетом реформ та Центром підтримки реформ, повідомляє "Ліга.Бізнес".
Рейтинг відображає те, як громадськість, засоби масової інформації та експертне співтовариство бачать роботу міністерств, Нацбанку і "Нафтогазу".
Як зазначає видання, багатьом міністерствам були присвоєні негативні бали: на думку експертів і громадськості, вони швидше перешкоджають реформам і змінам на краще.
Примітно, що Мінсоцполітики, Міноборони та Міненерго — міністерства з найбільшими витратами — отримали максимум негативних оцінок. Зокрема, Міністерство енергетики та вугільної промисловості "постійно перебуває в ореолі скандалів", в той час як робота НАК "Нафтогаз" оцінена досить високо, незважаючи на те, що зростання ціни на газ є болючим. "Суспільство, мабуть, приймає той факт, що деякі жертви неминучі, щоб Україна стала кращою", — підкреслює видання.
Читайте також: 100 днів влади: вгору по ескалатору, що їде вниз
Чітко виділяється група міністерств, пише Ліга, які перевершують інших: "У них чіткі цілі, і вони вже приступили до реформ. Вони пояснюють громадськості, що і чому вони роблять".
Лідером рейтингу названо Міністерство інфраструктури, отримавши найвищий бал: 12 з можливих 20-ти.
Також лідируючі позиції займають Мінагрополітики і продовольства, Мінекономрозвитку і торгівлі, Міністерство фінансів, МЗС і МВС.
При цьому, повідомляють організатори рейтингу, в більшості випадків оцінки громадськості та експертів збігаються. Однак часто експерти схильні бачити міністерства в більш сприятливому світлі, ніж громадськість.
У процесі підготовки рейтингу були опитані відомства, експерти (128 відповідей) і проведено опитування громадської думки (220 відповідей). Окреме опитування своїх читачів провела редакція Liga.net з проханням оцінити успіхи міністрів на ниві реформ (в середньому за кожного міністра проголосувало 1800 осіб). Результати роботи оцінювалися за шкалою від -5 (незадовільні) до 5 (відмінні).