Одне з найпопулярніших американських ЗМІ, газета The New York Times, присвятило цій темі розлогий матеріал. Там пояснили, як Росія мілітаризує своє суспільство.

Зверніть увагу Знову погрожують НАТО: Росія не виключає розміщення ядерної зброї в Білорусі

Російських дітей змалечку готують до служби

Журналісти звернули увагу на "військово-патріотичне виховання" дітей у Росії, яке влада розцінює як один із пріоритетів. Для молоді зі всієї країни нещодавно організували конкурс, аби повправлятися у патріотизмі. Студенти упродовж кількох днів поспіль змагалися у читанні карт, стрільбі, а також брали участь у вікторинах з історії. Частина фінансування конкурсу надходила з Кремля.


Як Росія мілітаризує дітей / Фото The New York Time

Ветеран спецназу КДБ – Святослав Омельченко – є засновником групи "Вимпел", яка організовувала цей захід. "Батьки та діти розуміють, що ця агресивна оболонка навколо нас стискається, твердішає. Ми робимо все, аби діти знали про це й були готові піти та служити", – заявив він.

"Кремль продає ідею війни"

Як відзначає видання, російська влада насаджує громадянам думку про те, що їхня батьківщина оточена ворогами. Цю концепцію, мовляв, просувають через школи, збройні сили, медіа й православну церкву. В уряді держави-агресорки навіть говорять, що, можливо, Москві знову доведеться захищатись, "як проти нацистів у Другій світовій війні".

Читайте також Британська розвідка попередила про "лічені дні" до нападу Росії на Україну

The New York Times пише, що неухильна мілітаризація російського суспільства за президента Путіна раптово стала дуже важливою. Особливо зараз, коли там нарощують війська біля українського кордону й розпалюють побоювання Заходу щодо нового наступу. "Схоже, вона привчила багатьох до думки, що можуть початися бойові дії", – мовиться у статті.

У ній журналісти також наводять слова Дмитра Муратова – редактора російської газети, який отримав Нобелівську премію миру. "Влада активно продає ідею війни. Люди звикають до думки про її допустимість", – зауважив він.

До яких методів вдається Кремль

Також в американському ЗМІ згадали про виступ Путіна перед військовими керівниками країни, який відбувся 21 грудня. Очільник Кремля там сипав звинуваченнями у бік Заходу. Він наполягав, що Росія нібито не бажає кровопролиття, але готова відповісти "воєнно-технічними заходами на агресивну поведінку".

Аби впливати на свідомість росіян та їхнє сприйняття реальності, російська влада використовує, зокрема, державне телебачення. Там цинічно впроваджують наративи про "фашистський переворот в Україні" та "Захід, який прагне знищити Росію".

Як Путін готується до війни: дивіться у відеоблозі на 24 каналі