За словами речниці Білого дому Кейлі Макенані, ані Трамп, ані віцепрезидент Майк Пенс не мали таких даних. Про це повідомляє White house.

Більше про Гучний скандал і санкції для Путіна: Росія платила талібам за вбивство військових США та Європи

Росіяни могли платити талібам за вбивство американців

Як пише видання The New York Times, американські спецслужби ще кілька місяців тому дійшли висновку: Росія обіцяла талібам премії за вбивство американців. Дані спецслужб США базувалися частково на допитах полонених афганських бойовиків. Видання вказувало, що Трамп ще від березня 2020 року мав цю інформацію.

Байден засудив Трампа

Цим скористався колишній віцепрезидент США та опонент Трампа на президентських виборах Джо Байден. Він звинуватив Трампа у відсутності реакції.

Також Байден сказав, що Трамп "знав про це місяцями" і робив "гірше, ніж нічого". За його словами, очільник США "продовжив свою тривожну кампанію поваги й зачарування Володимиром Путіним".

Насамкінець Байден заявив, що у разі його обрання на виборах 3 листопада "Путін відповість, і ми накладемо на Росію серйозні санкції".

Джо Байден засудив відсутність дій Трампа
Джо Байден засудив відсутність дій Трампа / Фото Getty Images

Реакція талібів

27 червня речник талібів відкинув усі звинувачення і зазначив, що рух "Талібан" не потребує сторонніх вказівок у визначенні цілей.

Позиція Росії

Міністерство закордонних справ Росії назвало повідомлення американських ЗМІ ілюстрацією "низьких інтелектуальних здібностей пропагандистів американської розвідки".

Актуально Путін вважає, що може змусити Трампа танцювати під свою дудку, – Болтон

Що війська США роблять в Афганістані

  • Військові США перебувають в Афганістані ще з 2001 року. Американські військові увійшли туди у відповідь на теракт 11 вересня 2001 року.
  • Лише через 10 років США почали поступово скорочувати свій контингент і у 2014 році вивели основні бойові сили.
  • Водночас на території Афганістану присутні сили країн НАТО, які здійснюють невійськову місію.
  • З 2018 року, між США і "Талібаном" йшли прямі переговори про перемир'я і припинення насильства в Афганістані. У лютому 2020 року вони завершилися підписанням угоди.
  • Згідно з нею, США і НАТО виведуть усі свої війська, Вашингтон зобов'язується не втручатися у внутрішню політику Афганістану, а уряд країни звільняє до 5 тисяч ув'язнених талібів в обмін на звільнення співробітників сил безпеки.
  • Водночас "Талібан" зобов'язується не використовувати територію Афганістану для нападів.