Росія може застосовувати в Україні нові іранські ракети. Мовиться про 122-мм ракети HE-FRAG сімейства "Arash".

Дивіться також Таємна іранська ракета 358: для чого Росії зброя партизанів і чи може збивати дрони

Тегеран заперечує постачання зброї до Москви

Днями міноборони Росії опублікувало коротке відео, на якому видно відповідне озброєння. Російські військові використовують їх для стрільби з реактивних систем залпового вогню "Град". Маркування снарядів розрізнити неможливо, відповідно, рік їхнього виробництва невідомий.

Ракети Ірану
На снарядах можна помітити відповідне маркування / Фото Ukraine Weapons Tracker

Раніше президент Ірану Ібрахім Раїсі заперечував, що Тегеран постачає до Москви зброю.

Міністерство оборони Росії вперше від початку повномасштабної війни показало наявність реактивних снарядів для реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град". Ці снаряди осколково-фугасні.

Вперше про використання боєприпасів іранського виробництва повідомляли наприкінці серпня 2023 року. За характеристиками іранські снаряди схожі на радянські.

Наявність боєприпасів, виробництво яких датовано 2023 роком, свідчить, що до постачання може бути причетний іранський уряд, або снаряди перепродають.

Ракети, які Росія, ймовірно, отримала від Ірану: дивіться відео

Військовий експерт Bild Юліан Ріпке зазначив, що кадри іранських ракет в Україні з'являлися і раніше. Але тепер міноборони Росії фактично саме підтвердило їхнє застосування. У повідомленні ворожого відомства мовиться, що їх використало Тульське угруповання.

Ріпке написав, що з початку війни російська армія витратила вже сотні тисяч таких боєприпасів. Через це Москва постійно потребує поповнення запасів.

Іранська зброя в Росії: останні новини

  • Росія використовує проти України іранські безпілотники, проте це не вся зброя, яку Москва може отримувати від Тегерану. До слова, в Ірані свій зв'язок із країною-агресоркою заперечують. Зокрема, Росія хоче закупити в Ірану балістичні ракети. Мовиться про Fateh та Zolfaghar. Водночас Володимир Зеленський заявив, що продажу цих ракет поки не зафіксовано. Та цю зброю Іран розробляв ще тоді, коли туди були постачання з СРСР.
  • Також у повітряний простір анексованого українського Криму 7 вересня залітав іранський транспортний літак Іл-76ТД "Pouya Air". Зокрема, це повітряне судно влітало у зачинений аеродром в окупованому Сімферополі. У мережі припустили, що це він міг перевозити комплектування до БпЛА типу "Шахед", якими Росія регулярно обстрілює Україну.
  • Також відомо, США та Іран ведуть непрямі переговори для зменшення напруги у світі. Одним із ключових питань для обговорення є припинення постачання зброї Росії.