У МЗС РФ вдали, що "до останнього сподівалася, культура залишиться поза політикою", але при цьому звинуватили Україну в долученні до справи як третьої сторони та "розпалюванні політичної баталії щодо музейного обміну".
Читайте також "Скіфське золото" викликало у Росії справжню істерику
"Керуючись виключно політичними мотивами, голландські судді повністю проігнорували той незаперечний факт, що "скіфське золото" є культурно-історичною спадщиною народів Кримського півострова, на якому було виявлено ці артефакти", – продовжили дипломати країни-агресора.
Рішення Апеляційного суду Амстердама створює вкрай небезпечний прецедент, який підриває довіру між музейними спільнотами різних країн та ставить під сумнів подальші перспективи міжмузейної співпраці, зокрема між Росією та Нідерландами,
– додали у російському МЗС.
Що відомо про "скіфське золото"
Влітку 2013 року з експонатів київського Музею історичних цінностей та ще чотирьох музеїв, розташованих у Криму, сформували колекцію з 584 експонатів (понад дві тисячі предметів) вартістю близько одного мільйона євро.Із них створили виставку "Крим – золото і таємниці Чорного моря". Дещо пізніше її назвуть "скіфським золотом". У рамках міжнародної співпраці експозиція вирушила до Німеччини, а у лютому 2014 – до Амстердама. Там перебувала й донині.
Головне про повернення "скіфського золота" в Україну / Інфографіка 24 каналу