Про це для 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

До теми Підготовка триває багато років: що для Росії означає брак молодших офіцерів

"Те, що відбувається, якщо не є початком контрнаступу, то є предтечею. Характер бойових дій, які сьогодні ведуть росіяни, свідчить саме про це. Ворог тестує нашу оборону, намагається знайти слабкі місця, щоб зосередити там ще більшу кількість військ", – сказав Грабський.

Зверніть увагу – Сергій Грабський про хід війни: дивіться відео

Як воюють загарбники

За словами військового експерта, тактика й основи оперативного мистецтва російських військ не змінилися. Росіяни продовжують діяти за шаблонами середини 2022 року.

Ворог зосереджений на невеликій ділянці фронту, кидає колосальну кількість військ, які гарантовано забезпечують перевагу, прорив оборони, оточення і знищення. Шаблон залишився незмінний, – зазначив Грабський.

Росія має потенціал

На думку Грабського, для повторного наступу росіянам потрібна масштабна мобілізація. Він підкреслив, що мовиться не про глобальну, а масштабну.

"Безумовно, вони можуть брати паузу, а потім повторити наступ. За інформацією Global Firepower, Росія має понад 12 тисяч 500 танків. З них вона може використати понад 8 тисяч. Тому уявімо потенціал, який Росія теоретично може застосувати", – розповів експерт.

Проте Грабський вважає, що росіяни усвідомлюють – вони запізнюються, їхня ресурсна база скорочується. Окупанти змушені поспішати, хоч з військової точки зору їхні операції затратні й малоефективні.

Наступ на Вугледар

  • Наразі Росія наступає на Вугледар у Донецькій області. За 27 січня окупанти втратили понад 240 бійців. Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий зазначив, що загарбники завдали 299 ударів.
  • Росія заявляє, що досягла успіхів у Вугледарі, але у Міноборони Великої Британії вважають це неправдою.
  • Вороги посилили обстріли селищ Вугледарської громади, Авдіївки та Бахмута. Загарбникам не вдається прорвати оборону.