У міноборони Росії 14 квітня оголосили, що закривають частину Чорного моря для іноземних суден з 24 квітня.

Важливо У знак солідарності з Україною Велика Британія перекине кораблі в Чорне море, – ЗМІ

Заява Росії

Росія закриває три ділянки в Чорному морі:

  • витягнуту ділянку акваторії уздовж узбережжя Криму, приблизно від Севастополя до Гурзуфа;
  • прямокутну ділянку біля берегів Керченського півострова;
  • невелику ділянку біля західного краю Криму.

У Кремлі не вказали причину закриття ділянок. Та в цих ділянках заборонили прохід іноземних військових кораблів та інших державних суден.

Однак, Керченська протока та підходи до неї залишились відкритими для судноплавства.

Реакція МЗС України

У МЗС України пишуть, що Росія це робить під приводом бойових навчань. Однак зазначають, що такий крок є грубим порушенням права на свободу судноплавства, гарантованого Конвенцією ООН з морського права.

Відповідно до Конвенції, Росія не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі,
– кажуть в МЗС.

Тоді у міністерстві заявили, що проти таких дій Росії та закликали скасувати рішення про незаконне закриття частини акваторії Чорного моря.

До того ж закликали міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора. Це варто зробити для того, щоб вони скасували рішення про закриття акваторії та припинили ескалацію в Азово-Чорноморському регіоні.

Відповідь світу

  • 16 квітня у ЄС обіцяли розглянути та проаналізувати ситуацію.
  • 17 квітня НАТО заявили, що такі дії є частиною загального курсу Росії на дестабілізацію обстановки в регіоні. Вони закликали припинити провокації.
  • 20 квітня США висловили глибоку стурбованість. Вони також звинуватили Росію в "неспровокованій ескалації" та закликали припинити такі дії.