Таку думку 24 каналу висловив співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Референдум на Донбасі: Волкер озвучив чітку позицію США

За словами експерта, підтвердженням того, що Москва поки не збирається відміняти вибори в ОРДЛО, є нещодавня зустріч куратора окупованого Донбасу – помічника Путіна Суркова з російським ставлеником у "ДНР" Пушиліним.

"Напередодні зустрічі з Пушиліним Сурков в інтерв’ю росЗМІ заявив, що так званий "в.о керівника "ДНР" – безальтернативна кандидатура Кремля на посаду голови донецьких колабораціоністів. Фактично він заявляє про пряму зацікавленість Росії в незаконних виборах в ОРДЛО і підтримку конкретної кандидатури. Це демонстрація того, що Москва розглядає ці території, якщо не як внутрішні території, то, мінімум, інтегровані в склад Росії", – переконаний Дмитро Снєгирьов.

Паралельно, зазначає фахівець, з'являється інформація про нового куратора ОРДЛО щодо проведення там незаконних виборів – Олексія Філатова, який раніше координував Південну Осетію.

Вочевидь, Росія йде за абхазьким сценарієм. Про це свідчить інформація про підвищення пенсій і зарплат жителям окупованої Донеччини, що ніби Сурков пообіцяв Пушиліну. Тобто, Росія розглядає ці території як свої. І після незаконних виборів, як в Абхазії, так звані голови заявлять про підписання договору про добросусідство з РФ. Але це теж може тиск – Москва показує Заходу можливість такого сценарію, якщо США і ЄС не підуть на поступки,
– вважає Снєгирьов.

При цьому, зауважує експерт, Москва не боїться звинувачень у порушенні мінських угод і посилення санкцій. Навпаки –Кремль намагається легітимізувати свій вихід з режиму санкцій, шантажуючи ПАРЄ несплатою внесків і виходом з цієї інституції. РФ хоче питанням виходу чи виключення з ПАРЄ розколоти цей орган. Якщо Росію повернуть, то це удар і по санкційному пакету, оскільки похитне не тільки Європу, але й її союз з США.

Нагадаємо, після вбивства ватажка проросійських бойовиків Олександра Захарченкана окупованих територіях Донеччини і Луганщини заявили про намір 11 листопада провести "вибори" нових ватажків проросійських бойовиків. На думку фахівців, це був тиск на Україну щодо продовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення з території України всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців.

Окрім того, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.