Представник американського аналітичного центру "Атлантична рада", чеський експерт Якуб Каленський вважає, що цілі Москви залишаються незмінними, пише "Радіо Свобода".
Читайте також: Вибори до Європарламенту: як зміниться політика щодо України
Так, Росія і далі намагатиметься послабити Захід – європейські інституції, уряди та сам парламент. Однак їхня тактика може змінитися.
Вони не завжди можуть мати проактивну кампанію, бо інколи стаються неочікувані речі – якщо вони збивають МН17, то їм потрібно організовувати кампанію до цієї теми, або якщо стається історія з отруєнням Скрипалів, то потрібно відпрацьовувати цю тему. Але курс залишається незмінний,
– зазначає експерт.
Росія відпрацьовує методи вже довший час – вивчає ситуацію, розібрається з тим, які меседжі працюють, які – ні.
"Вони також вже довший час готували своїх людей, політиків у Європі, які будуть допомагати посилювати ефект від їхньої кампанії", – додав він.
Відповідно до опитування, прокремлівські та антиєвропейські сили можуть отримати близько 30%. Натомість у нинішньому парламенті таких антиєвропейських сил є приблизно 20%.
Експерт зазнчає – це багато, але більшість все одно за проєвропейськими силами.
Вони ж підтримували і Україну, коли це було потрібно, коли йшлося про резолюції по Криму, Донбасу. Так, тривожно те, що проєвропейські сили послаблюються, але все ж вони залишаються більшістю у парламенті,
– сказав Каленський.
Перед виборами Москва намагатиметься на повній потужності спекулювати на темах, що мобілізують антиєвропейський електорат – боязнь міграції, глобалізації, міжнародної співпраці.
Разом з цим вони працюватимуть на "роззброєння" проєвропейського електорату, мовляв, нинішні інституції не працюють.
"Ми вже бачимо ці тези в роботі в Україні напередодні президентських виборів, що будуть за місяць. Навіть не так важливо мати "свого" кандидата – достатньо підважити довіру до самих виборів, до можливості вибирати і змінювати життя в країні", – пояснив він.
Вибори в Європарламент відбудуться на 23-26 травня 2019 року в 27 країнах ЄС (без Великобританії), за результатами яких громадяни оберуть 705 депутатів ЄП.
Коли і як відбудуться вибори президента України?Центральна виборча комісія зареєструвала 44 кандидатів у президенти. Але остаточний перелік кандидатів озвучать 8 березня. 31 березня (в неділю) відбудеться перший тур голосування за майбутнього голову держави: проголосувати можна буде з 8:00 до 20:00. Офіційні результати першого туру мають оголосити до 10 квітня. Якщо ж доведеться проводити другий тур виборів, то відбудеться він 21 квітня.