Про це сайту "24" розповів співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Путіну доведеться вирішити три великих проблеми, щоб спокійно відійти від влади, – WP
Києву від так званих виборів в ОРДЛО – ні холодно ні тепло. Питання, чи вони відбудуться. Кремлю насправді не потрібні ні ці вибори, ні визнання так званих документів ОРДЛО. Росія не знає, яким чином запхати ці території назад. Росії вони не потрібні, тому вони не раз наголошували на тому, що республіки не визнані,
– наголошує Снєгирьов.
За його словами, ескалація напруження на Донбасі все одно буде. Росія використовуватиме для цього будь-який привід, щоб створити там штучну напругу. Але шикоромасштабного наступу не буде. На думку Дмитра Снєгирьова, світова шахівниця вже стала більш-менш зрозумілою партією. А заяви про загрозу ескалації частіше з’являтимуться напередодні президентських і парламентських виборів в Україні як елемент мобілізації електорату. І вибори в ОРДЛО теж можуть бути використані з політичною метою під час цих кампаній.
Нагадаємо, всупереч мінським угодам проросійські колаборанти заявили про проведення місцевих виборів на Донбасі восени 2018 року. Водночас президент Петро Порошенко заявив, що миротворча місія ООН має забезпечити право проведення вільних виборів на Донбасі.
Крім того, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков озвучив свій план реінтеграції окупованих територій і проведення там виборів. Зокрема, за його словами, після заходу "блакитних касок", з нашого боку має зайти якийсь громадянин з українським прапором – українська юстиція. Він заходить до найближчої райради, Ставить там український прапор і проводить вибори до місцевих рад за українським законом. Таким чином, ми маємо можливість поставити легітимну владу, обрану за нашим законодавством.
Що таке мінські угоди? Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки" і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.
Більш детально про подальшу долю Донбасу в матеріалі: Безнадійний Донбас: чи є шанси завершити війну в Україні?