Раніше речник ВМС Збройних сил України Дмитро Плетенчук розповів про те, що у Криму готуються відновлювати російський корабель "Аскольд". Він запевняв, що судно було піднято з води та поставлено на причал.

Дивіться також Мав одні з найпотужніших ракет: капітан запасу припустив, як знищили катер "Івановєц"

Росіяни не поспішають відновлювати корабель

Ще 4 листопада 2023 року Збройні Сили України знищили корабель Чорноморського флоту Росії "Аскольд", який належав до проєкту "Каракурт". Він так і не встиг взяти участь у війні проти України.

Відомо, що на той момент судно було абсолютно новим та перебувало на етапі дооснащення та кінцевих випробувальних робіт.

ЗСУ вразили "Аскольд" прямим влучення у його ракетні пускові установки. Корабель хоч і залишився на плаву, проте отримав критичні пошкодження важливих елементів. Наприклад, корвет росіянам довелося б відбудовувати фактично "з нуля".

Він був виведений з ладу. Тоді запевнили що найближчим часом ракетоносій не підлягатиме експлуатації.

За даними Повітряних сил, ураження по ворожому "Аскольду" було завдано французькими ракетами SCALP, які мають радіус дії у 560 кілометрів.

Втім, наразі окупанти навіть не намагаються відновити пошкоджене судно, попри гучні обіцянки. Про це свідчать супутникові фотографії, зроблені 30 січня.

Порівняння стану ураженого "Аскольду" / Фото OSINT-аналітика MT Anderson

На цих кадрах немає жодних змін, порівняно із тими, які були оприлюднені 2 грудня.

Росія вимушено повернулася до проєкту "Каракурт": основне

  • Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук розповів, що росіяни мусили повернутися до проєкту 22800 "Каракурт" та виробництва малих ракетних кораблів, адже Україна не постачає установки країні-агресору через запроваджені після 2014 року санкції.
  • Плетенчук також повідомив, що до повномасштабної війни росіяни планували побудувати для Чорноморського флоту 5 таких кораблів. Серед них – "Циклон", який наразі використовують як корабель-ППО, щоб прикривати пункт базування в Севастополі. Зокрема, "Аскольд", який вони нібито намагалися відновити.
  • Водночас мовиться про кораблі "Амур" і "Туча". П'яте судно ще будуватимуть.