Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. Він зазначив, що один з видів цих бомб росіяни скопіювали з американської JDAM-ER, яку нам передали партнери.

Дивіться також Окупанти почали застосовувати керовані авіаційні бомби: що це таке та які регіони в небезпеці

Треба підлітати до лінії фронту

За його словами, існує 2 типи авіаційних бомб: ті, що вільно падають – це болванка з бойовою частиною та з пристроєм, який розвертає її вертикально і вона падає там, де її скинули, та плануючі.

Плануючі бомби Росія вже тривалий час має на озброєнні. Це бомба з Х-подібними крилами – стабілізаторами, які виводять її на приблизно 25 кілометрів від точки скидання до місця, яке вона має уразити,
– зауважив він.

Як наголосив Світан, такі бомби важать 1,5 тонни. Але для того, щоб їх скидати, потрібно підходити ближче до лінії фронту або до державного кордону та мати можливість заходити на певну висоту – 10 – 15 кілометрів та швидкість – під 1000 кілометрів за годину.

Він розповів, що коли росіяни почали використовувати ці бомби торік, ми розгорнули системи ППО і Повітряні Сили України почали збивати літаки, які були носіями цих бомб.

"Такого ж типу бомби вони нещодавно намагалися скидати на Авдіївку та Бахмут. Але після того, як декілька тижнів тому над Єнакієве було збито Су-34, який був носієм саме таких бомб, перестали їх використовувати", – пояснив він.

Роман Світан розповів, навіщо ворог використовує керовані бомби: дивіться відео

Вийшли на серійне виробництво

Льотчик-інструктор зазначив, що нещодавно росіяни почали використовувати ще один тип бомб. Звичайну бомбу, що вільно падає, приміром, ФАБ-500, вони "одягають" в крила і прикріплюють до неї стабілізатор, який нею керує.

Така бомба може рухатись на відстань 40 кілометрів. У ЗСУ є подібні обвіси – JDAM-ER, які можуть рухатись на 70 кілометрів. Ці бомби нам передали США, а росіяни саме їх скопіювали, хоча й не дуже швидко. А зараз вони вийшли на серійне виробництво,
– зауважив він.

Військовий експерт пояснив, що ворог використовує ці бомби там, де у нас не повністю закриває небо система ППО, зокрема в Сумській області.

"Окупанти використовували ці бомби для того, щоб змусити нас зняти системи ППО з лінії фронту та перетягнути туди. Але всі їхні спроби припиняться, коли ми отримаємо винищувачі F-16 або Mirage, чи системи Patriot", – впевнений Роман Світан.

Ворожа атака авіабомбами у Сумській області

  • 24 березня окупанти обстріляли Сумську область з різних видів озброєння, використовуючи зокрема авіабомби.
  • Під обстрілами опинилися Білопільська, Ворожбянська, Річківська та Миколаївська селищні громади.
  • Авіаційні удари окупанти завдали по місту Білопілля та село Вири у Річківській громаді. Також ворог використовував для обстрілів "Гради", ствольну артилерію та запускали "Шахіди". Унаслідок обстрілів у Білопіллі загинуло 2 особи, поранено 9 осіб, є багато пошкоджених житлових та адміністративних будівель.
  • Журналісти Defense Express з'ясували, які саме бомби використовували окупанти для обстрілів Сумської області. Це російський так званий аналог американської бомби JDAM-ER – універсальний модуль планування та корекції (УМПК). Це 500-кілограмова фугасна ФАБ-500М-62, яку переробили на плануючу бомбу з корекцією за супутниковою навігацією.