Зокрема, в ефірі телемарафону пояснив таке "нововведення" ворога речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій. Він додав, що особливо активно окупанти використовують баггі на Роботинському напрямку, передає 24 Канал.
До теми 2/3 боїв усього фронту: Тарнавський розповів, де відбуваються найзапекліші зіткнення
Чому окупанти масово пересідають на баггі
За словами Лиховія, окупанти масово почали використовувати баггі з кількох причин. По-перше, у такий спосіб вони намагаються обійти мінні поля, шлагбауми. Окупанти намагаються перекинути особовий склад, уникаючи підривів на мінних полях. Особливо це явище поширене на Роботинському напрямку. Там російські військові не полишають спроб вибити позиції ЗСУ.
По-друге, використання баггі, квадроциклів та інших всюдиходів свідчить про втрати у бронетехніці.
Це свідчить про те, що ми вибиваємо їхню бронетехніку:танки, БТР. І вони змушені пересідати на колимаги. Ми про це говоримо, що у них "колимажні м'ясні штурми",
– додав Лиховій.
Він не став говорити, скільки вже ЗСУ знищили квадроциклів, баггі та гольф-карів, однак запевнив – лік йде на десятки знищеної та підбитої техніки.
Ворог почав використовувати баггі на фронті
- Про те, що окупанти почали пересідати на квадроцикли, повідомили наприкінці лютого. Так, 22 лютого Лиховій повідомив про нову "фішку" ворога – застосування квадроциклів для перекидання особового складу.
- У Силах оборони додають, що хоча погода й дозволяє окупантам пересідати на баггі, однак українські захисники продовжують їх нищити за допомогою FPV-дронів. До прикладу, 26 лютого Олександр Тарнавський повідомив про знищення 10 баггі протягом тижня та опублікував відео, як ЗСУ влучно нищать ворога.
- Використовують баггі й на Бахмутському напрямку. Так, ворог намагається штурмувати ділянку у напрямку Часового Яру, а використовує для цього всюдиходи. Як пояснив речник ОСУВ "Хортиця" Ілля Євлаш, зараз земля на Бахмутському напрямку м'яка, тож пішки з амуніцією і боєкомплектом добиратися досить складно. Росіяни використовують такі маневрені всюдиходи, щоб дістатися лінії фронту. В один баггі може сісти 5 – 6 людей.