Росія 1 березня запустила міжконтинентальну балістичну ракету РС-24 "Ярс". В ISW вважають, що це спроба залякування, а не демонстрація реальних намірів.
Дивіться також Небезпечніша за "Кинджал" і знищила Трипільську ТЕС: чим загрожує нова російська ракета Х-69
Запуск міжконтинентальної балістичної ракети з Росії бачили в інших країнах
У Росії дивні об'єкти бачили жителі Астрахані, Волгограда, Оренбурга, Дагестану, тобто південних регіонів. Вони назвали побачене чимось незрозумілим. І справді: досить складно описати сліди в небі. Їх можна порівняти з силуетом змії, яка розкрила каптур.
Росіяни бачили дивні об'єкти в небі: дивіться відео
Згодом схожі сліди побачили і в низці інших країн. Мова про Грузію, Іран, Ірак та Ізраїль. Тільки там зафіксували об'єкт уже з іншого ракурсу – він був схожий на комету.
Росія запустила міжконтинентальну ракету, це бачили в інших країнах світу: дивіться відео
Згодом міноборони держави-агресора визнало: справді відбувся пуск міжконтинентальної балістичної ракети. Її запустили з полігона Капустин Яр в Астрахані. Як твердять у відомстві, випробування пройшли успішно та свідчать про "високу надійність російських ракет".
Пізно ввечері російське міноборони показало офіційні кадри запуску. Але тип ракети не назвали.
Росія запустила МБР: дивіться відео
Де розташований полігон Капустин Яр: показуємо на карті
Якщо поглянути на карту, стає зрозуміло, чому сліди в небі від ракети бачили в Грузії, Іраку, Ірані та Ізраїлі.
У чому небезпека таких ракет і скільки їх у Росії
Судячи з назви, ці ракети здатні летіти на інший континент і знищувати об'єкти на великих відстанях.
Експерти Defence Express указували, що більша частина російського арсеналу ядерних боєголовок (1244 одиниці) розгорнута на міжконтинентальних балістичних ракетах (МБР) наземного базування. 810 із них – на ракетах "Ярс" мобільного та шахтного базування.
Носії МБР також атомні підводні човни. Розгорнуто орієнтовно до 200 міжконтинентальних балістичних ракет, на яких стоїть загалом 992 ядерні боєзаряди.
Росіяни двічі випробовували міжконтинентальну ракету "Сармат", яку на Заході називають "Сатана". Нею погрожують ударити по США, але дальність "Сармата" набагато менша, ніж заявлена в пропаганді.
Наприкінці 2023 року росіяни провели запуски ракет "Ярс" і "Булава". За даними українських розвідників, випробування провалилися, хоча окупанти відзвітували про успіх.