Це черговий акт агресії проти мирного населення, на який має потужно відповісти світ. Про це 24 Канал голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
Варте уваги "Говорять про міфічних нацистів": як російська пропаганда маніпулює викраденими дітьми
Росію потрібно зупинити
Попереду чергова зустріч "Рамштайн". На думку Чаленка, там ми маємо побачити форсовану підтримку України.
"Має бути чітка інформація, яка покаже, що світ і далі згуртований довкола України, а партнери і далі будуть надавати допомогу, яку обіцяли. І, можливо, має бути те, чого не озвучували раніше, щоб дати сигнал Москві: на кожен такий акт агресії, особливо проти мирного населення, буде належна відповідь", – говорить Чаленко.
Світ спалахнув реакцією на теракт у Дніпрі / Путін готується / Як лютує російська пропаганда: дивіться відео
Окрім того, Росію потрібно виганяти з Радбезу ООН. Вона займає це місце абсолютно незаконно з 1990-х років. З точки зору міжнародного права, зауважує Чаленко, вона підтримувала поняття безперервності угод, які були. "По суті вона була лише ланкою СРСР – радянською федеративною соціалістичною республікою – як і Україна", – додає він. Тому росіяни сьогодні не можуть говорити про те, що "Захід намагався побити Радянський Союз, а сьогодні – Росію". Ніби-то Росія дорівнює Радянському Союзу.
Ні, вони побудували у Росії абсолютно новий рашистський режим, який на бажанні реваншизму намагається побороти західні країни, загарбати Україну, зробити з неї Росію і чинити те, що зараз,
– стверджує голова Центру аналізу та стратегій.
Треба обривати усі реверанси у бік Радянського Союзу. Крім того, потрібно посилювати санкції. "Мова йде про 10 пакет санкцій. Особливо потрібно говорити про обмеження щодо "Росатому", адже ядерний терор нікуди не зникає", – акцентує Чаленко. Ситуація довкола запорізької АЕС залишається критичною. Близько 1,5 тисячі працівників, які відмовилися працювати на ворога, не пускають на станцію.
Ба більше, важливо боротися з російською пропагандою всередині Європейського Союзу. Яскравим прикладом є риторика Угорщини.
"Бачимо ситуацію довкола Сербії. Звичайно, вони не у ЄС, але хочуть там бути. Тому хай обирають: або ЄС, або підтримка України", – каже голова Центру аналізу та стратегій.
Сьогодні боротьба має набирати додаткових обертів, наголошує Чаленко, щоб назавжди зупинити Росію.
Ракетний удар по Дніпру: що відомо
- Російські окупанти 14 січня вдарили по багатоповерхівці у Дніпрі. Ракета зруйнувала цілий під'їзд – люди опинилися під завалами.
- Внаслідок цинічного обстрілу щонайменше 40 людей загинули, ще десятки зазнали поранень.
- Усе, що відомо про ворожу атаку – читайте у матеріалі.