Про це сказав старший експерт Міжнародного університету у Флориді та колишній помічник держсекретаря США Девід Крамера, повідомляє "Голос Америки".
Читайте також: Україна зможе приєднатися до НАТО після реалізації реформ, – Курт Волкер
Крамер наголосив, що російський президент Володимир Путін відповідає за припинення війни на Донбасі. Разом з тим, за словами американського дипломата, в Україні збільшилась підтримка ідей приєднання до НАТО.
НАТО пообіцяло в 2008 році, що Україна і Грузія стануть членами альянсу. І Україна, і НАТО мають зробити так, щоб ця обіцянка була виконана. Це в інтересах Україні, і надасть Україні гарантії безпеки та поглибить інтеграцію з євроатлантичним співтовариством,
– розповів він.
Екс-помічник держсекретаря зауважив, що США мають чітко заявляти, що окупацією іншої країні Росії не вдасться втримати її від членства в Євросоюзі або НАТО.
"Звісно, у випадку з НАТО важче, в першу чергу – те, що стосується гарантій військової безпеки. Це має бути зрозуміло, що двері залишаються відкритими і ми просуваємось до того, щоб вітати Україну та Грузію в цих дверях", – заявив він.
За словами Крамера, Захід має збільшити тиск на Кремль за вторгнення Росії в Україну.
Нагадаємо, Україна виборола право проведення весняної сесії Парламентскої асамблеї Північноатлантичного альянсу (ПА НАТО) у Києві у 2020 році.
На початку вересня Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про зміни до Конституції, який передбачає закріплення в Основному законі курс держави на вступ до ЄС і НАТО.
20 вересня Верховна Рада дала старт внесенню змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до НАТО та Євросоюзу.
Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.