Перші російські бомбардувальники, які брали участь у сирійській кампанії повернулися в Росію.

Боротьба з тероризмом — улюблений привід наддержав розпочинати війну на чужій території. Саме з таким гучним гаслом Москва розпочала операцію у Сирію. Кремль заявляв, що бомбить лише терористів, а насправді жорстоко розправлявся із противниками президента Башара Асада.

Через дивну вибірковість російських обстрілів загинули майже 2 тисячі мирних сирійців. Серед них були жінки й діти. Правозахисники звинувачують Москву у військових злочинах. Однак Кремль жертв серед цивільних уперто не визнає.

Окрім Росії, в Сирії воюють США, Туреччина, Саудівська Аравія та Іран. У кожної з країн є свої інтереси. Кілька місяців тому турки збили російський винищувач, який залетів на їхню територію.

Дивіться також: Віртуальний тур по зруйнованому сирійському місту

Башар Асад і далі лишається при владі. І це єдина "місія", яку Росія виконала у Сирії успішно. Ісламісти, з якими так завзято боролася Москва, і далі контролюють велику частину території Сирії та Іраку.

Перед союзниками стоїть новий виклик: хто контролюватиме ділянки фронту, які вважалися російськими. А тим часом над "успішною" сирійською кампанією Москви нещадно кепкують у соцмережах.

Аналітики запевнили, що гучна заява Путіна про вихід з сирійської кампанії — це спроба вберегти своє обличчя. Росія більше не може робити вигляд, що економічні проблеми через західні санкції та падіння цін на нафту її не обходять.

Втеча з Сирії є нічим іншим, як бажанням припинити надто дорогу воєнну кампанію, яку з росіян мало хто розуміє.