Про це заявив президент Румунії Клаус Йоганніс. За його словами, якщо це уламки російського "Шахеда" – це буде розцінюватися як порушення суверенітету.

До теми Російські дрони впали на території Румунії: у Бухаресті заявили про ризики

Президент Румунії прокоментував падіння російських дронів на своїй території

Йоганніс зазначив, що розслідування має з'ясувати:

  • походження уламків дронів, які виявили у Румунії,
  • час і обставини, за яких вони опинились на румунській території.

Якщо підтвердиться, що ці уламки є частиною російського безпілотника, така ситуація буде абсолютно неприйнятною та стане серйозним порушенням суверенітету й територіальної цілісності Румунії, держави-союзника НАТО,
– зауважив президент Румунії.

Він заявив, що російські атаки на українську цивільну інфраструктуру, які, безумовно, є воєнними злочинами, відбуваються на дуже невеликій відстані від румунського кордону.

"Проте ми не втрачаємо пильності та перебуваємо в постійному контакті з іншими нашими союзниками по НАТО. Я повторюю: в рамках НАТО ми дуже добре захищені, і Румунія має надзвичайно сильні гарантії безпеки, найсильніші в нашій історії", – підсумував Йоганніс.

Варто прочитати У Румунії все ж підтвердили, що частини російського дрона впали на їхню територію

Румунія спростовувала інформацію про падіння дронів

  • Вночі 4 вересня Росія вкотре атакувала портову інфраструктуру Одеської області, випустивши 32 "Шахеди". Сили та засоби Повітряних Сил у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищили 23 ворожі ударні безпілотники.
  • У ту ніч російські окупанти пошкодили складські та виробничі будівлі, а також устаткування аграрних та промислових підприємств в Одеській області.
  • В українській Державній прикордонній службі повідомили, що два дрони здетонували на території Румунії. Тоді наші прикордонники попросили своїх румунських колег надати можливу інформацію, пов'язану з цим інцидентом, проте ті не відповіли.
  • Після цього у Румунії почали заявляти, що нібито на їхню територію дрони не падали. Зокрема, Міноборони країни запевнило, що "категорично спростовує інформацію".
  • Водночас глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази, що на території Румунії вночі 4 вересня таки впали "Шахеди". Київ готовий поділитись ними з румунською стороною.