Зокрема, окупанти вийшли у відкритий канал з цим судном і почали питати, чи є у них зброя. Вони також наголосили на буцімто "забороні" заходити в українські порти.

Дивіться також Ціна Державності – кожен відвойований метр, – Залужний привітав українців

Росіяни погрожували цивільному судну

Прикордонники виклали у мережу відео, де російський корабель питав у цивільного судна, куди воно прямує, а також чи везе вантаж військового призначення.

Окрім того, окупанти також спитали під яким прапором рухається судно. Згодом вони дійшли до відкритих погроз і стали говорити про те, що нібито заборонено перевозити будь-який вантаж до портів України.

Російський корабель погрожує цивільному судну / Відео ДПСУ

Росіяни також зазначили, що, якщо корабель усе ж дійде до портів України, то він вважатиметься ще однією стороною втягнутою у війну. Прикордонники наголосили, що російські військові кораблі продовжують діяти агресивно та зухвало в акваторії Чорного моря, порушуючи міжнародне право.

В Офісі Президента відреагували на цинічні погрози росіян

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак прокоментував відео прикордонників з погрозою цивільному судну від російського корабля. Він наголосив, що такими методами користуються лише терористи.

Дієвий інструмент проти тероризму – сила. Потрібна системна позиція,
– зазначив він.

Єрмак також закликав світову спільноту засудити такі дії Росії на міжнародному рівні. Він наголосив, що це порушення всіх норм міжнародного морського права.

В ОК "Південь" попереджали про зухвалі дії росіян в Чорному морі

  • Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк 28 липня сказала, що Росія намагається встановити свою гегемонію у Чорному морі. Таким чином країна-агресорка відкрито залякує цивільні судна, погрожуючи їм знищенням.
  • Гуменюк зазначила, що наразі навігація в порти, підконтрольні Україні, відсутня. Адже Росія ще в березні 2022 року закрила північно-західну частину Чорного моря, заявивши, що там відбувається так звана контртерористична операція.
  • Окрім того, речниця ОК "Південь" зазначила, що після виходу з зернової угоди країна-агресорка хоче мати повну монополію на постачання зернових. Тому вона атакує портову інфраструктуру України й вчиняє зухвалі дії на Чорному морі.