За час повномасштабної війни Україна випередила Афганістан та Сирію і стала найбільш замінованою країною у світі, пише TIME.

Дивіться також Є ефективні способи: як ЗСУ можуть протидіяти мінним полям Росії

Третина української території всіяна мільйонами нерозірваних мін і касетних бомб, а також мінами-пастками та осколками снарядів,
– ідеться у статті.

Не лише контрнаступ: які наслідки мінування

Величезні мінні поля не лише гальмують контрнаступ ЗСУ, а й становлять загрозу життю 6 мільйонам мирних жителів, роблять непридатними частину сільськогосподарських угідь країни, а це своєю чергою впливає як на економічну ситуацію всередині країни, так і на світове постачання продовольства.

"Масштаби забруднення України мінами та нерозірваними боєприпасами є найбільшими з часів Другої світової війни", – цитує видання міністерку економіки Юлію Свириденко.

Міни забирають людські життя

Видання також наводить дані Мінекономіки України про те, що станом на 1 листопада щонайменше 264 мирних жителі загинули від мін, а понад 830 були покалічені або поранені. У статистику не враховано території, які перебувають під окупацією Росії, і де тривають важкі бої.

Водночас Свириденко повідомила, що Україна має план, як повернути 80% забруднених земель у господарське використання упродовж 10 років.

Головне про проблему мін

  • На деокупованих територіях зафіксовано десятки випадків підриву цивільних на мінах. Стаються трагедії і у регіонах, що розташовані близько до фронту.
  • Так, 15 жовтня на Миколаївщині на міні підірвалися двоє дітей. 14-річний хлопчик загинув, його 12-річний товариш отримав травми. Того ж дня на Чернігівщині на міні в лісосмузі підірвалися двоє людей. Один із них загинув.
  • Варто розуміти, що забруднені мінами не тільки території суходолу, але й акваторія Чорного моря.