Президент КНР неодноразово наголошував, що готовий говорити "у правильний момент". Це така собі дипломатична мова, яка натякає, що є певні моменти, котрі мають бути врегульовані – як з точки зору україно-китайських відносин, так і в контексті відносин Заходу й Китаю. Про це 24 Каналу сказав заступник директора аналітичного центру "Політика" Артем Бронжуков.

Варте уваги Китай показує, що існують межі "безмежного" партнерства з Росією, – ISW

Позиція Китаю не зміниться

Сьогодні назріває конфлікт по лінії Тайваню. Там дуже однозначна позиція США, які заявляють, що вводитимуть війска, щоб захистити суверенітет Тайваню.

Усе це, наголошує Бронжуков, є частиною великої гри. Одна зустріч Сі та Макрона, Сі та Джо Байдена, дзвінок Зеленського до Сі або розмова між французьким та українським президентами не можуть одномоментно вирішити глобальні геополітичні питання.

Сьогодні чіткої відповіді, яким має бути світ, немає у жодній столиці. Це очевидно і зрозуміло,
– наголосив заступник директора аналітичного центру "Політика".

Найімовірніше, український президент міг дати сигнал Макрону посприяти тому, аби розмова таки відбулася. Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що готовий до переговорів з Китаєм на рівні двосторонньої зустрічі або телефонної розмови.

"Це можливість України доносити своє бачення того, як розвивається ситуація. Можливо, Китай не вбачає сьогодні великої суб'єктності в українській позиції, але це оманлива історія, яку накрутили у Москві через послів, представників уряду і так далі", – каже політолог.

Водночас очікувати, що після переговорів Китай одразу ж змінить свою позицію, не слід. "Але це елемент важливої шахової гри, яку Україна веде на міжнародній арені", – підсумував Артем Бронжуков.

Бронжуков про потенційну розмову Зеленського та Сі: дивіться відео

Путін зустрівся з міністром оборони Китаю

  • Міністр оборони Китаю Лі Шінфу відвідав Москву. У Кремлі він зустрівся з главою держави-агресорки Владіміром Путіним та очільником міноборони Сєргєєм Шойгу.
  • Йшлося про співпрацю Росії та Китаю. Зокрема, наголошувалося на її "важливості для світу".
  • Представник Китаю заявив, що співпраця Москви й Пекіна "розвивається дуже добре та робить внесок у забезпечення регіональної безпеки". Путін також чимало захоплювався та вивалявся. Детальніше – читайте у матеріалі.