При цьому саме Крайтор після розстрілу активістів у Хмельницькому 19 лютого 2014 року публічно взяв на себе повну відповідальність за віддання наказу на застосування зброї, пише Bihus.info.

Читайте також: Парад Нацгвардії з прапорами СРСР: поліція відкрила справу

В активістів Революції Гідності у Хмельницькому 19 лютого 2014 стріляли з кулемета Калашникова з приміщення управління СБУ. Тоді смертельно поранили Людмилу Шеремет, четверо активістів отримали травми від кулеметної черги. Пізніше вночі від пострілів загинув ще один активіст Дмитро Пагор, і близько десятка отримали поранення.

Віктор Крайтор

Наступного дня тодішній голова управління СБУ у Хмельницькій області Віктор Крайтор двічі публічно взяв на себе відповідальність за віддання своїм підлеглим наказу на застосування зброї: вперше – на мітингу на центральній площі Хмельницького, вдруге – виступаючи з трибуни обласної ради. Тоді ж він написав рапорт на звільнення.

Так, я давав наказ на застосування зброї для проведення попереджувальних пострілів. Ну то в чому проблема? Підніміть Статут Збройних сил України, накази Служби безпеки України, і подивіться – там це чорним по білому написано,
– сказав Віктор Крайтор у коментарі програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Це стало першою публічною заявою Віктора Крайтора щодо цих подій з лютого 2014 року.

Попри визнання своєї вини, екс-голова СБУ у Хмельницькій області не поніс покарання. Спершу йому повідомили про підозру у перевищенні службових повноважень (ст. 365 ККУ). Потім підозру змінили на більш м’яку статтю – недбалість (ст. 425 ККУ). Однак і за цією статтею у березні 2015 року Військова прокуратура Західного регіону закрила провадження щодо Віктора Крайтора через "відсутність складу злочину". З початку 2017 року розстріл Хмельницького Майдану розслідує Департамент спеціальних розслідувань ГПУ. Віктор Крайтор наразі має статус свідка.

Виявилося, що під час перебування справи у військовій прокуратурі були втрачені дві кулі. Це ті докази, які могли би стати прямими, щоб чітко зрозуміти, хто був причетний до вчинення вбивства,
– розповів начальник Департаменту Сергій Горбатюк.

Поміж тим, в СБУ журналістів програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" повідомили, що Віктор Крайтор проходив військову службу в СБУ до жовтня минулого року. Остання відома його зарплата складала 13,5 тисячі гривень. Попри це виявилося, що у 2016 році Крайтор купив в харківського податківця Івана Чекотила авто Porsche Cayenne за 1,5 мільйона гривень.

Читайте також: За що київське метро має сплатити новому українському олігарху Фуксі 2 мільярди гривень

На батька екс-начальника СБУ у Хмельницькій області зареєстрований будинок у селі Крушинка під Києвом. Зараз у ньому проживає колишня дружина полковника – Катерина Крайтор. У жовтні минулого року Віктор і Катерина Крайтори розлучилися.

Журналістам Катерина Крайтор сказала, що не проживає з чоловіком. Зафіксувати автомобіль Віктора Крайтора у селі Крушинка за декілька днів стеження також не вдалося.

Зареєстрований будинок у селі Крушинка під Києвом

Цікаво, що Катерина Крайтор є співзасновницею компанії "Скай Хендлінг", яка займається обслуговуванням авіаперевезень. Саме ця компанія займалася технічним обслуговуванням польоту, яким з України видворили Михеїла Саакашвілі. При цьому відомо, що Віктор Крайтор перед виходом на пенсію був відряджений з СБУ до ДП "Украерорух" – підприємства, яке надає диспетчерські і навігаційні послуги літакам в Україні.

Сам Віктор Крайтор поговорив із журналістами лише телефоном. На запитання про те, чи будинок в селі Крушинка і автомобіль Porsche Cayenne він купив за зарплату і чи вважає він зарплату службовця достатньою для таких покупок, екс-службовець СБУ відповів: "Ви самі ставите запитання і самі даєте на нього відповідь. Якщо ви так вважаєте, то дай бог вам здоров’я".

Зазначимо, що у квартирі, в якій Віктор Крайтор прописаний у Києві, він теж не живе. Про це журналістам сказали мешканці будинку. Встановити реальне місце проживання колишнього працівника СБУ наразі так і не вдалося.

Повний випуск розслідування "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.