Питання: Скільки потрібно посадити українських політиків на літак Ту-154 для того, щоб після падіння вони змогли об’єднати український народ по обидва береги Дніпра?
Відповідь: +∞ (Верховну Раду, Кабінет Міністрів, всі можливі адміністрації і т.д).

Практичної відповіді, на жаль, на це питання немає, бо тоді, мабуть, довелося б скупити всі Ту-154 в усьому світі, а цього наш неприйнятий бюджет точно би не витягнув. У Польщі для об’єднання усього народу, який ніколи й особливо не переймався розбратами, а завжди міцно тримався купи, незважаючи на численні поділи, вистачило смерті одного геніального політика, патріота та просто хорошої людини – Леха Качинського.

Жахлива авіакатастрофа, яка позбавила Польщу не лише лідера, але і майже половину політичної еліти, сталася у суботу, 10-го квітня. Загинули 96 осіб – екіпаж літака та 88 членів польської делегації, яка летіла на меморіальні заходи, присвячені жертвам Катині. Натомість жертвами стали самі політики. Експерти наразі з’ясовують, жертвами чого саме – людської недбалості, поганих погодних умов, чи прокляття Катині – через 70 років після трагедії Польща знову виявилася обезголовленою, втративши свою еліту.

Лех Качинський вважав, і неодноразово на цьому наголошував, що відвідати Катинь і віддати шану загиблим є священним обов’язком кожного поляка. Зрештою, ця точка зору в кінці кінців вартувала йому життя.

Зі смертю Качинського закінчилася ціла епоха в сучасній історії Європи. З життя трагічно пішов один з найбільших критиків європейської інтеграції та непримиренний ворог Кремля. Наразі невідомо, хто стане наступним президентом Польщі, проте, я переконаний, він у своїх зовнішньополітичних прагненнях ще довго буде керуватися принципом – а що саме на моєму місці зробив би Лех Качинський?