В останній сесійний день перед травневими святами партія ОПЗЖ, яка є оплотом кремлівської ідеології в Україні, провела флешмоб біля трибуни Верховної Ради. Він називався "Безсмертний полк" та повністю наслідував московський наратив.
Читайте также СБУ провела громкие обыски в Коломойского: какие схемы поплатился олигарх
Медведчук не прийшов на флешмоб
Депутати від ОПЗЖ тримали портрети своїх загиблих родичів та радянських військових командирів. У соцмережах одразу з'явились меми, де в руках Іллі Киви є портрет Альберта Ейнштейна. У такий спосіб користувачі жартували над його спробою захистити дисертацію.
Якщо уважно подивитися на трибуну, то там були майже всі лідери ОПЗЖ – Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич, Юрій Бойко. Однак там не вистачало головної дійові особи – Віктора Медведчука. Він чомусь проігнорував флешмоб "Безсмертний полк" своїх однопартійців.
ОПЗЖ провела флешмоб біля трибуни Верховної Ради / Скриншот з відео
Можливо, причина в тому, що радянська влада засудила його батька за співпрацю з нацистською адміністрацією під час окупації України та відправила на заслання в Красноярський край, де й народився сам Медведчук. Ця історія є родинним секретом Медведчуків, які протягом багатьох років він тримав за сімома печатками.
Кар'єра Медведчука в радянські часи
Стрімка кар'єра Медведчука в радянські часи виглядала дуже дивно, адже він фактично був сином ворога народу, а натомість став дуже довіреною особою для тодішньої влади. Уже після здобуття Україною незалежності темою для багатьох спекуляцій стало те, що Медведчук був завербований КДБ.
На "записах Мельниченка" з кабінету другого президента України Леоніда Кучми начебто навіть є епізод, де нібито обговорюють оперативний псевдонім Медведчука – Соколовський. Сам політик завжди це спростовував.
Історія батька Медведчука стала надбанням гласності в часи президента Кучми в книзі "Нарцис" колишнього депутата кількох скликань Дмитра Чобота, і Медведчук одразу почав з ним судитися, вдаючись до маніпуляцій.
Для того, щоб не подавати позов за місцем реєстрації видавництва у місті Броди, створили його клон в юрисдикції Печерського суду Києва, де Медведчук доблесно й "переміг". Щоправда, згодом Чобіт взяв реванш у Верховному суді.
К теме Поединок власти с Ахметовым: в Офиса Президента лопнуло терпение
Крім того, коли Володимир Путін вже породичався з Медведчуком, він казав, що той є ледь не українським націоналістом.
"Я вважаю, що Віктор Медведчук – український націоналіст. Йому не подобається таке визначення, він вважає себе патріотом України, але не секрет, що його батько був активним діячем ОУН, був засуджений радянським судом, сидів у в'язниці й був відправлений на заслання, де Медведчук в Красноярському краї й народився", – заявляв Путін.
Володимир Путін та Віктор Медведчук / Фото Getty Images
Деталі з біографії батька Медведчука
Детальне дослідження біографії батька Медведчука провела російська служба "Радіо Свобода", яка з'ясувала причини засудження Володимира Медведчука в 1944 році на 8 років позбавлення волі. Це дозволило вже Віктору Медведчуку вступити до Вищої школи міліції в 1971 році.
За даними "Радіо Свобода", 23 лютого 1944 року старший слідчий відділу контррозвідки "Смерш" капітан Васильченко прийшов з обшуком до 26-річного жителя села Корнин Житомирського району Володимира Медведчука. Про це затримання він особисто клопотав напередодні у свого начальника, наголошуючи, що "злочинна діяльність Медведчука вимагає всебічної перевірки та розслідування", а тому цю людину варто взяти під варту "для з'ясування".
Згодом Володимиру Медведчуку інкримінували 3 статті:
- збройне повстання;
- антирадянська пропаганда та агітація;
- участь у контрреволюційній організації.
Читайте также Первые жертвы деолигархизации: Медведчук и Коломойский покидают клуб олигархов
Чи був він причетний до відправлення людей в Німеччину
Вже у липні 1941 року Корнин окупували німці. Згідно з протоколами допитів, у березні 1942 року Медведчук вже працював на посаді статистика земельного відділу, але восени того ж року його призначили рахівником у фінансовий відділ. За його словами, він пропрацював в цьому місці до 5 листопада 1943 року, поки Корнин не покинув німецькі війська.
Сам Медведчук стверджував, що не співпрацював з трудовим відділом, які формували списки 1 700 остарбайтерів, яких примусово вивезли з Корнина.
Однак інший підозрюваний у цій справі – Валентин Превар, який керував трудовим відділом, повідомляв, що Медведчук хоч лише на 2 тижні, але таки був одним з його писарів.
Залученість до ОУН
Водночас Медведчук говорив, що саме Превар у квітні 1942 року залучив його до Організації українських націоналістів. Спочатку він давав йому таємно читати тематичну літературу, а згодом запропонував приєднатися до ОУН.
В обов'язки Медведчука входило проведення роз'яснювальної роботи серед молоді та поширення інформаційних матеріалів ОУН. Він нібито привернув до організації 2 нових членів.
К теме Марченко пошла в политику: нелепые высказывания жены Медведчука на марафоне
Вже 14 квітня 1944 року Володимира Медведчука засудили на 8 років позбавлення волі з ураженням в правах терміном на 4 роки. Він відбував свій термін у Херсонській закритій спецколонії для інвалідів та в Красноярському краї.
Реабілітація Володимира Медведчука
Віктор Медведчук, розповідаючи про батька, стверджує, що його реабілітували в 1991 році. Однак це не правда, адже це відбулося на 4 роки пізніше – у 1995 році за рішенням тимчасового виконувача обов'язків військового прокурора Центрального регіону України.
Віктор Медведчук / Фото Getty Images
За словами військового прокурора у відставці Андрія Амонса, йому надійшов наказ терміново розглянути справу реабілітації Володимира Медведчука у 10-денний термін. Цього вимагав тодішній військовий прокурор Київського військового округу генерал-майор Милостивий.
Сам прокурор у відставці Амонс вважає, що така оперативність була пов'язана з депутатським запитом. Зрештою, Медведчук, попри компліменти Путіна, так і не став українським націоналістом. Крім того, він повністю сповідує протилежні погляди до тих, які належали його батьку, за що він й отримав покарання від радянської влади.
Ймовірна причетність Медведчука до людей в погонах
У житті Віктора Медведчука був ще один момент, який вказує на його можливі зв'язки з людьми в погонах. На початку 70-х років студент Медведчук був засуджений за побиття неповнолітнього, але згодом Київський міський апеляційний суд скасував вирок і направив справу на додаткове розслідування.
Медведчук провів у слідчому ізоляторі 66 діб. За час перебування під вартою минула літня сесія в університеті, яку він не складав, хоча й вважався студентом 2 курсу.
К теме Вслед за Медведчуком и Коломойским: СНБО имеет шанс лишить Фирташа газовых монополий
"Виникла унікальна ситуація (відповідно до Інструкції про агентурний апарат) для вербування Медведчука агентом КДБ, яка, на мою думку, й була успішно використана. Враховуючи його характер, а також те, що він уже був "позаштатним працівником міліції", вважаю, що Медведчук добровільно погодився на вербування, бажаючи стати ще й агентом КДБ, щоб бути звільненим з-під арешту й уникнути кримінальної відповідальності", – заявляв у своєму дослідженні колишній депутат Григорій Омельченко.
Зважаючи на це, немає нічого дивного, що через десятки років Медведчука не тільки прийняли в родину Путіна, але він став й агентом просування його ідеологічних настанов. От тільки вийти на трибуну з портретом ветерана на День перемоги він не може.
Повний випуск відеоблогу "Чесна політика": дивіться відео