Це означає, що Україна виходить на фінішну пряму до отримання траншу МВФ. Про це йдеться в відеоблозі "Чесна політика" на 24 каналі.

К слову Коломойський знайшов інший спосіб, як поховати співпрацю з МФВ, – Шабунін

Наша країна повертає довіру світових інвесторів, які вже декілька місяців завмерли в очікуванні того, як Україна відповість на кинутий виклик з боку Коломойського.

коломойський
Ігор Коломойський / Фото Vladyslav Sodel

Питання "Приватбанку" виникло у відносинах України і МВФ через продажність місцевих судів в нашій державі. Коли рік тому один з районних судів в Баришівці Київської області почав приймати рішення проти конкурентів авіаційного бізнесу Коломойського, це стало сигналом для МВФ: точно таким же способом він спробує повернути собі або "Приватбанк", або гроші за нього.

Це змусило МВФ шукати спосіб застрахуватися від такого сценарію, і восени 2019 року постала ідея прийняти спеціальний закон, який виводить це питання з юрисдикції українських судів.

Повторюся, якби судова система не була розбещена тим же Коломойським, сама постановка питання навіть б не виникла.

Що відомо про справу "Приватбанку"?18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Таку пропозицію висунув НБУ та акціонери "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов.

Тоді держава отримала 100% у його капіталі, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 мільярда гривень. У червні 2017 року уряд вирішив внести у капітал банку ще 38,5 мільярда гривень на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора.

Зараз "Приватбанк" звинувачує колишніх власників у шахрайстві та привласненні майже 2 мільярдів доларів. Вже у 2021 році у Лондоні почнеться повноцінний розгляд справи.

Як Коломойський намагається зірвати співпрацю з МВФ

Водночас Коломойський також не мовчав та розробив декілька сценаріїв, як зірвати співпрацю України з МВФ та зняти питання "антиколомойського" закону з порядку денного.

► По-перше, олігарх почав атаку на уряд Гончарука, щоб вибити ключового гравця в переговорах з МВФ. Була ще одна причина – восени 2019 року Міністерство фінансів передало 100% акцій "Приватбанку" в Кабінетіністрів.

Це означає, що доля численних позовів проти Коломойського в Британії, США, Ізраїлі, Швейцарії та на Кіпрі залежить від інструкцій, які акціонер в особі уряду дає менеджменту банку. Тому Коломойський розраховував отримати після Гончарука більш лояльного прем'єр-міністра, хоча, схоже, знову прорахувався.

К слову Рада розглядатиме "антиколомойський" закон за спецпроцедурою

► По-друге, Коломойський почав торпедувати закони, які є частиною зобов'язань України перед МВФ. Спочатку загальмували на декілька тижнів із законом про землю. Зрештою, його ухвалили та перейшли до закону про банк.

Люди Коломойського стали вносити спам-законопроєкти та спам-поправки через своїх депутатів, яких він контролює, їх приблизно 50 в Раді: 30 – 35 в "Слузі народу" та 15 – 20 в групі "За майбутнє", яку жартома самі депутати називають "За майбах!".

Що відомо про подання тисяч правок?До "антиколомойського" законопроєкту подали понад 16 тисяч правок. Така кількість правок – рекорд за всі часи роботи Верховної Ради України. Найбільшу кількість з них внесли Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк (обоє зі "Слуги народу"), Антон Поляков (позафракційний), Ірина Констанкевич і Тарас Батенко (обоє з групи "За майбутнє").

Раніше понад 4 тисячі правок депутати подали до законопроєкту про відкриття ринку землі. Через це розгляд затягнувся на декілька місяців.

У підсумку, Рада благополучно подолала цю проблему, хоча і втратила багато часу, адже довелося ухвалювати спецзакон для розгляду закону по "Приватбанку".

► Але і це не все – був ще третій сценарій для зриву співпраці з МВФ. Це почати атаку проти керівника НАБУ Артема Ситника, тим самим дратуючи міжнародних партнерів.

Читайте также Ситник пояснив, чим для Коломойського вигідне його звільнення

За допомогою депутатів, Коломойського, Авакова та Медведчука було отримано позитивний висновок правоохоронного комітету на чолі з депутатом Монастирським (це група Авакова) підтримати закон, яким розширюють підстави для звільнення голови НАБУ.

ситник
Артем Ситник / Фото Getty images

Також група Коломойського спробувала налаштувати депутатів проти Артема Ситника, розганяючи фейк про те, що нібито глава НАБУ пішов на лікарняний з метою не допустити свого звільнення, що було неправдою.

Але миттєва реакція МВФ, який сказав, що в такому разі не буде жодних грошей, змусила відступити.

Отримавши ляпаса, депутати Коломойського не сумують. Вони будуть розганяти сигнал про "зовнішній тиск" на Україну, "втрату суб'єктності" і всесилля Сороса. Однак у практичній площині вони сфокусуються на тому, щоб збивати Ситника за допомогою аудиту, який має бути проведений за законом.

При цьому вдалося побачити ще одну цікаву сюжетну лінію – намагаючись налаштувати проти Ситника Офіс Президента, за допомогою своїх агентів впливу, Коломойський почав розганяти фейк про те, що Ситник хотів прослуховувати Банкову і що це він, мовляв, стоїть за прослушкою брата глави офісу Андрія Єрмака.


​Андрій Єрмак / Фото УП

Цю шарманку затягнув один з колишніх дипломатів Андрій Телиженко, який намагався розганяти меседжі про вплив Сороса на Україну, інтриги України проти Трампа та іншу маячню в рамках сюжетної лінії Руді Джуліані.

Якщо не станеться нічого екстраодринарного, то вже в середині травня Україна виконає всі вимоги МВФ та отримає нарешті декілька мільярдів доларів, та, що не менш важливо, заспокоїть панічні настрої серед інвесторів, які купили українські бонди – цінні папери, які котуються на біржах.

Одна з типових маніпуляцій полягає в тому, що ринок землі, незалежність НАБУ і закон про банки потрібні не самій Україні, а МВФ з метою поневолення країни. Це примітивна маніпуляція.

Чому вимоги МВФ важливі для України

Очевидно, що кредит МВФ дається на найвигідніших умовах чисто з фінансової точки зору – під найнижчий процент. А ринок землі потрібен нам, а не МВФ. Для МВФ це маяк того, що Україна буде здатна обслуговувати свої борги, розвиваючи свою економіку.

Як МВФ допоможе Україні?Володимир Зеленський раніше заявляв, що розмір першого траншу МВФ може скласти 1,7 – 2 мільярди доларів. А розмір кредитної програми має зрости з 5,5 до 8 мільярдів доларів.

У фонді гроші обіцяли перерахувати після того, як Україна виконає дві вимоги: ухвалить закони про банки та ринок землі.

Також закон про "Приватбанк" теж потрібен нам, щоб зберегти свої ж кошти, а для МВФ це гарантія, що Україна як країна не спустить їхній кредит на компенсації Коломойському. І що незалежне НАБУ буде здатне боротися з корупцією та оберігати виділені кредитором гроші.

З погляду макрофінансової ситуації, нинішній стан України стабільний. Співвідношення боргу до ВВП приблизно 50%, коли некомфотним вважається 60%.

У нас немає проблем з тим, щоб обслуговувати борги, в цьому році Україні потрібні 5 мільярдів доларів на виплати – це підйомно при золотовалютних резервах в п'ять разів більше. І з перспективою отримати 10 мільярдів від МВФ, Світового банку та Євросоюзу.

Ба більше, що за отримання грошей від нас не вимагають нічого екстраординарного, просто вести себе адекватно – почати земельну реформу в інтересах дрібних фермерів, боротися з корупцією і не розкидатися грошима в інтересах Коломойського. Адекватна ціна за доступ до додаткового ресурсу.

Читайте также Чи програв Коломойський: пояснення Шабуніна

І ще один парадоксальний висновок, коли олігархи кажуть, що хочуть врятувати Зеленського від диктату МВФ, насправді, це лише знижує шанси самого Зеленського на хоч якісь досягнення в економіці та соціальній політиці.

А поведінка Коломойського направлена на те, щоб зробити не просто Зеленського заручником своїх бажань, але щоб зробити саме президентство Зеленського неуспішним. У такий спосіб Коломойський є не союзником, а недругом не лише для України, але і для президента.