Власне, назва говорить про суть проекту: ми разом з вами ріжемо рейтинг мажоритарника на їхніх округах, розповідаючи виборцям про корупційні зашквари депутатів. ЦПК запустив "Серпом по рейтингу" в червні. Хочу кількома цифрами прозвітувати про його роботу за цей час.

Читайте также: "Серпом по рейтингу": як зрізати популярність корумпованого депутата

Понад мільйон виборців охоплено інформацією про корупційні зашквари їхніх мажоритарників. Кожен з них у середньому двічі побачив цю інформацію. Цей результат став можливим виключно завдяки 90 тисячам гривень, якими кілька сотень з вас, друзі, підтримали цей проект. За ці гроші ми вже провели 36 рекламних кампанії у Facebook, якими й охопили мільйон виборців.

На прикладі одного мажоритарника продемонструю вам масштаб проблеми, яку їм створює кожна ваша гривня на підтримку нашого "Серпа".

Візьмемо мажоритарника від "Блоку Петра Порошенка" – Тетяну Ричкову. Вона обралася до Ради від частини Дніпра, набравши лише на 2700 голосів більше від найближчого конкурента. За пожертвувані вами 2600 гривень ми провели дві роз’яснювальні компанії про її корупційні зашквари, які охопили понад 70 тисяч виборців з її округу.

Ричкова
Мажоритарник від "Блоку Петра Порошенка" – Тетяна Ричкова

Ще раз. Ричкова виграла минулі вибори з відривом у 2700 голосів. Наші кампанії про її корупційні зашквари охопили 70 тисяч виборців з її округу. Це, для розуміння, у 26 разів більше виборців, ніж Ричкова набрала для перемоги. Якщо хоча б 8% від охоплених нами виборців Ричкової за неї не проголосують, з великою ймовірністю вона не потрапить в наступну Раду. Що, погодьтеся, не може не тішити.

Такі самі масштабні проблеми отримали інших 30 мажоритарників, кампанії щодо яких ми провели за ваші пожертви на "Серпом по рейтингу". На покарання ще сімох ми вже маємо необхідні суми і найближчим часом різанемо їхні рейтинги.

Проте разом нам вдалося покарати лише кожного шостого зі 180 мажоритарників, які забороняли правоохоронцям розслідувати злочини їхніх колег, або брали на поруки ТОП-корупціонерів, або реєстрували корупційні законопроекти.

Серпом по рейтингу
Попереду ще багато роботи

Тож до виборів маємо ще багато приємною роботи – разом обвалювати рейтинг зашквареним мажоритарникам. Робити так, щоб народний депутат, який вляпався в корупційний зашквар програв наступні вибори.

Таким чином ми не тільки покараємо конкретну потвору з мандатом, а й створимо прецедент, який примусить десяток інших триматися хоч якихось рамок. Так це працює в усьому цивілізованому світі.

Безперечно, програш на виборах – це не посадка в тюрму з конфіскацією майна. Але ми з вами і не маємо повноважень кинути депутата за ґрати, а ось викинути його на смітник історії не просто можемо – повинні. Чим менше корупціонерів буде у ВРУ, тим з більшою ймовірністю їхні "подєльнікі" сідатимуть у в’язницю. Не буде кому постійно атакувати НАБУ або на два роки заблокувати створення Антикорупційного суду. А коли детективи НАБУ прийдуть арештовувати чергового депутата, Верховна Рада не голосуватиме за його захист.

Читайте также: Як стежити за своїми податками в інтернеті: навчання від Центру протидії корупції

Нагадаю, як працює наш "Серпом по рейтингу". Все просто та ефективно як удар ломом. Заходите на сайт serpom.org.ua, перевіряйте чи ваш мажоритарний народний депутат фігурує в корупційних зашкварах. Якщо не знаєте, хто ваш мажоритарник, шукаєте по регіону чи дивитесь на мапі. Знайшли? Жертвуєте на покарання пройдисвіта.


Якщо не знаєте, хто ваш мажоритарник – шукаєте по регіону чи дивитесь на мапі

Щойно назбирується 1300 гривень – ми рекламою в Facebook розповідаємо виборцям з округу цього депутата про його зашквари. Таким чином разом ми зменшуємо його рейтинг, підрізаючи шанс на переобрання. Наголошую, усі 100% пожертвуваних коштів йде на рекламу, а кожен жертводавець отримує звіт за результатами кампанії. Приємного покарання, друзі. Зріжемо рейтинг пройдисвітів разом.