Це елемент і політичного, і військового тиску Росії на Україну і Захід, адже в так званій "концепції" вказується, що кордонами "Малоросії" розглядається вся територія України, а не окремі райони Донбасу. Йдеться про розширення зони впливу і самої географії воєнного протистояння.

Після того, як світова спільнота засудила саму ідею "Малоросії" і виступила з різкими заявами проти Росії, Москва продемонструвала, що будуть не лише політичні заяви, а й військові дії, якщо Україна не пристане на Мінські угоди на умовах Кремля.

Читайте також: Кремль хоче проковтнути Україну повністю, – політик про ціль "Малоросії" Захарченка

Крім того, посиленням військового протистояння на Донбасі Росія задає тему майбутньої телефонної розмови "нормандської четвірки", яка відбудеться за кілька днів – 24 липня. Швидше за все, лідери "нормандської четвірки" обговорюватимуть не сам момент врегулювання конфлікту чи політичні перспективи, а воєнну ескалацію.

Таким чином, Росія тисне на США і американського спецпредставника Курта Волкера з питань врегулювання ситуації на Донбасі. Росія показує, що знімає з себе всі зобов'язання щодо дотримання фейковими "Д/ЛНР" нерозширення зони військового конфлікту і невикористання зброї під час "хлібного перемир'я".

Тому, посилення військового напруження проросійськими бойовиками цілком очікуване. Єдине, що дивує, – це заява міністра оборони Степана Полторака, зроблена напередодні, про те, що проросійські терористи не планують активізації бойових дій. Або, це повна некомпетенція військового керівництва і структур, які б мали надати відповідну інформацію, або ж незнання самим Полтораком ситуації.

Росія знову включила так звані "терези". З одного боку, "мирні" пропозиції. З іншого, Кремль показує, що готовий у будь-який момент активізувати воєнного протистояння. Це свідчення того, що Росія не збирається йти зі сходу України і лише маніпулює тим, що після виборів Україна отримає контроль над кордоном, а РФ виведе свої війська. Росія розглядає ці території як плацдарм воєнного тиску на Україну. І ми повинні бути до цього готовими.

Читайте також: Бойове зіткнення біля Красногорівки: бойовики зазнали суттєвих втрат