Ще вчора офіційний представник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков звинувачував Україну в тому, що ВПС цієї країни знищили пасажирський літак в небі над Донбасом і ставив під сумнів "упереджені" висновки міжнародної слідчої комісії. Сьогодні та ж сама людина звинувачує Ізраїль в тому, що ВПС цієї країни створили ситуацію, яка призвела до знищення сирійською авіацією російського військового літака. І, зрозуміло, Москва обіцяє Ізраїлю "адекватну відповідь".
Читайте також: Кремль змінив тактику військового протистояння на сході України
Яку – ми ще не знаємо. Але ясно, що градус напруги на Близькому Сході тільки зростає. Як, втім, ясно і те, що ніякі спроби єврейської держави налагодити лінії зв'язку з Москвою на тлі присутності російських військових у Сирії, ніякі поїздки прем'єр–міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху до Путіна не можуть уберегти єврейську державу від недружньої риторики Кремля і готовності до "адекватної відповіді".
На Заході багатьом часто здається, що Росія з її особливим інтересом до пострадянського простору може загрожувати тільки сусідам і російсько–український конфлікт – справа самих українців. У таких країнах, як Ізраїль, теж не всі вільні від цієї небезпечної ілюзії. Коли на президентських виборах у Сполучених Штатах переміг Дональд Трамп, багато ізраїльських спостерігачів було в захваті від того, що безпека єврейської держави стане пріоритетом для нової адміністрації, їх зовсім не турбувало те, що питання України та протистояння з Росією може стати другорядним. Це й не дивно, своя сорочка ближче до тіла. Якби було навпаки – багато хто в Україні теж був би у захваті.
Ось тільки все в світі є взаємопов'язаним.
Російські дії на Близькому Сході загрожують Ізраїлю не в меншій, а то і в більшій мірі, ніж російські дії на Донбасі – Україні.
Зупинити Росію тут – це значить змусити її піти з Сирії і відмовитися від підтримки режиму Асада і його союзників з Ірану. Змусити Росію піти з Близького Сходу – означає наближати її відхід з Донбасу і Криму.
Військові дії в Ізраїлі підвищують градус напруги на Близькому Сході
Спільні зусилля з ослаблення путінського режиму – це і є шлях до безпеки. І для України, і для Ізраїлю, і для Євросоюзу, і для США.
Але поки в світі ще є лідери, які вважають, що вони можуть домогтися безпеки сепаратними домовленостями з Путіним і "діалогом" з чиновниками агресивної деградуючої Росії, народи країн, які довірили таким політикам владу і власне майбутнє, продовжать перебувати у смертельній небезпеці.
Автор: Віталій Потрников Джерело: Еспресо TV
Читайте також: Коли чекати посилення бойових дій на Сході та чим це обернеться для України