Найкращий сомельє України пояснив, що рання годину збору необхідна для того, щоб отримати концентрований напій. Адже сорт винограду ркацителі, з якого вироблятимуть біле вино, збирають вдосвіта.

Дуже гарна кондиція, коли він прохолодний. Його так краще переробляти, щоб він не перегрівався, не окислювався, – найкращий сомельє України 2011 року Олег Кравченко.

Головний агроном виноробного господарства Дмитро Мошул розповів, що з одного кілограму приблизно виходить й пляшка вина.


Потім виноград відправляють в лабораторію на аналіз. Адже тільки після перевірки професіонали вирішують, чи дозріли плоди і на який напій вони найкраще підходить.


Там ще не дуже велика цукристість, але дуже добра кислотність. Тому з цього вина вийде дуже смачне ігристе вино, – головний технолог виноробні Коблево Тетяна Матвеєва.

Далі ж виноград доправляють на виробництво. Грона з причепів висипають в бункер. А вже далі він надходить в дробарку, де очищається від гребеня.

Наступний етап – охолодження до 16 градусів. Головний технолог виноробні Коблево Тетяна Матвеєва розповіла, що по білому способу виноград поступає одразу в прес і з нього виділяється сік, виноградний сік. Преса пневматичні, а в середині в них є мембрана. Вона наче повітряна кулька, надувається, здувається. Таким чином немає перетирання кісточки, шкірочки, а йде дуже помірне, легеньке, ніжне виділення виноградного соку.


Для виробництва червоного вина - інша технологія. Адже виноград для такого напою разом шкіркою і м'якоттю відправляють на бродіння. Скільки воно триватиме, залежить від сорту і від того, який напій ми хочемо отримати - сухий чи напівсолодкий. Загалом, на виробництво вина, яке ми звикли пити, йде значно більше часу. Не менше декількох місяців. Саме стільки потрібно, щоб напій дозрів і в нього сформувався смак.