Це передбачено у постанові Кабінету міністрів № 459 від 24 червня 2015 року. Таке рішення негативно вплине на загальний фінансовий дефіцит "Нафтогазу України".

Постанова уряду про "Питання стабілізаційного (резервного) енергетичного фонду" призведе до того, що очікуваний дефіцит "Нафтогазу" у розмірі 94 млрд грн зросте іще додатково як мінімум на 21 млрд грн. Таким чином приблизний дефіцит "Нафтогазу" становитиме як мінімум 115 млрд грн. І це майже на 10 млрд більше, ніж було минулого 2014 року.

1 мільярд доларів так званого стабілізаційного фонду — це не що інше, як іще один кредит "Нафтогазу" для закупівлі газу. Мова йде про підтримку ЄС для закачування газу в підземні сховища напередодні опалювального сезону. І це гроші, які знову ляжуть на плечі платників податків України. Інакше кажучи, знову за все заплатить народ.

Таким чином, усі обіцянки прем’єра Яценюка і голови "Нафтогазу" Коболєва про потужну реформаційну роботу у напрямку скорочення дефіциту "Нафтогазу" виявилися черговим популізмом і обманом. У міф про зниження дефіциту "Нафтогазу" до рівня 30 млрд грн навіть повірив президент Порошенко — і це викликає сумну посмішку.

Причина "забудькуватості" урядових реформаторів — це бажання отримати все більше і більше бюджетних грошей, якими можна розпоряджатися на власний розсуд. Адже апетити, як відомо, проходить під час їжі. Відповідно, немає згадок про попередні клятви скоротити поточні витрати "Нафтогазу".

Безумовно, значні суми дефіциту "Нафтогазу" спричинені девальвацією гривні. Проте, у доларовому еквіваленті дефіцит становитиме 5,2 млрд дол. І такий шалений ріст дефіциту відбувається на наступному фоні:
- зниження ціни на імпортний газ із 400 доларів до 250 доларів за 1000 куб. м.
- шестикратного підвищення ціни на газ для населення з 1200 до 7200 грн за 1000 куб. м.
- двократного підвищення ціни на газ для теплокомуненерго з 1300 до 3000 грн
- зниження споживання газу промисловістю з 19 млрд куб. м. в 2013 році до орієнтовно 12 млрд куб. м в 2015 р.
- додаткові надходження у бюджет "Нафтогазу" від підвищення ренти на видобуток газу.

За наявною інформацією, за таких умов дефіцит "Нафтогазу" повинен скласти максимум 1,5 млрд дол. (31 млрд грн), а не 5 млрд дол. Фактично, нині уряд штучно створює ситуацію дефіциту у "Нафтогазі", щоб мати можливість в ручному і оперативному режимі розпоряджатися десятками мільярдів гривень, які виділяють "Нафтогазу".

До того ж, у 2015 році "Нафтогазу" не треба віддавати кредити і борги, як це було у 2014 році. МВФ виділив на ці цілі 3,1 млрд дол. для погашення боргу перед "Газпромом". І МВФ виділив 1,7 млрд дол. для погашення єврооблігацій. Як відомо, у 2014 році дефіцит "Нафтогазу" становив 107 млрд грн або майже 9 млрд дол. Отож, з них на "внутрішні" потреби "Нафтогазу" пішло лише 4,2 млрд дол.

А тепер у 2015 році на "внутрішні" потреби "Нафтогазу" потрібно аж 5 млрд дол., і це без кредитів і боргів. Для порівняння, у 2013 році дефіцит "Нафтогазу" становив 3 млрд дол. (25 млрд грн). Але при цьому ціна на газ для населення не була підвищена і залишалася дотаційною, а споживання газу промисловістю становило 19 млрд куб. м.

При цьому, у влади відсутнє єдине бачення розвитку компанії "Нафтогаз". Національний банк України прогнозує, що дефіцит "Нафтогазу" у 2015 році ставитиме 61,9 млрд грн.

У фінансовій історії "Нафтогазу" окремо стоїть питання 1,7 млрд доларів (35 млрд грн), який весною 2015 р. виділив МВФ для фінансової підтримки "Нафтогазу". Якщо в результаті ці кошти також розчиняться у дефіцитному бюджеті "Нафтогазу", то це означатиме одне — дефіцит компанії за підсумками 2015 року, як мінімум, зросте до рівня 150 млрд грн. А якщо до кінця року справдяться песимістичні прогнози подальшої девальвації гривні, то дефіцит буде ще більшим. Це буде просто фантастична "реформа" і "досягнення" уряду.

Читайте також: Тарифний жах уряду