"В тих справах я нічого перспективного не бачу", – заявив Рябошапка в інтерв'ю виданню LB.ua. "Більш перспективними виглядали б провадження щодо злочинів у економічній сфері, у яких були б зібрані серйозні переконливі докази", – додав колишній генпрокурор.

До слова Рябошапка: Венедіктова заявляла Зеленському, що я продаю кримінальні провадження

Причиною такої заяви Руслан Рябошапка називає те, що в ДБР погано провели розслідування. Після того, як Офіс генпрокурора отримав цю підозру, її відправили одразу назад на доопрацювання в ДБР.

Документ (підозра Порошенку, – 24 канал) був весь покреслений. Мало того, що там насправді не було доказів, які б могли підтвердити злочини, в яких підозрювався п’ятий президент. Так ще й юридично все було дуже недосконало оформлено,
– розповів Рябошапка.

Серед справ, які також не мають перспективи, Рябошапка навів приклад з призначеннями до Вищої ради правосуддя. За його словами, він намагався донести цю думку до Володимира Зеленського. Натомість Ірина Венедіктова, яка згодом і замінила Рябошапку на посаді генерального прокурора, заявляла, що "генпрокурор блокує роботу ДБР".

Про яку справу йде мова

  • ДБР розслідує можливий вплив Порошенка на роботу судів та інших інституцій у судовій системі. Зокрема – Вищу раду правосуддя. Саме цей орган призначає суддів на посади, звільняє їх, надає згоду на затримання, відсторонює від посади та притягає до дисциплінарної відповідальності. Ймовірні зловживання попереднього президента полягають у призначенні ним двох членів ВРП поза правилами і процедурою.
  • Схема відбору виглядає так: конкурсна комісія відбирає кандидатів на посади, а згодом подає список із переможців для затвердження президенту. У разі, якщо комісія не відібрала достатньої кількості кандидатів, вона оголошує повторний добір.
  • 10 квітня Порошенко отримав перелік із рекомендованих до призначення осіб у члени Вищої ради правосуддя. Не вистачало двох людей. І замість повторного конкурсу тодішній президент видав указ, яким змінив процедуру призначення членів ВРП. Мовляв, якщо комісія не обирає членів, то їх одноосібно призначає президент.
  • В такий спосіб Порошенко призначив членами ВРП Андрія Василенка і Михайла Ісакова. Сталося це 13 травня — за 6 днів до складення присяги Зеленським. Провадження за цими фактами ДБР почало теж за заявою Портнова.