Робота тут починається з сьомої ранку. За таким графіком працює і керівник Бернард фон Ерен. Найбільше саджанці дерев купують восени. В такий сезон у розсаднику працює понад 100 людей.

"Погода для нас дуже важлива. Адже ми не можемо сховатися під дах, як на фабриках. Нам доводиться працювати надворі. Коли ллє мов з відра, наше продуктивність падає. Трактори дуже важкі, і хоча вони не шкодять поверхні землі, для ґрунту це дуже погано. Тому сильний дощ нам ні до чого", - каже керівник компанії Бернард фон Ерен.

У цьому розсаднику вирощують півмільйона рослин. Звичайною лопатою багато тут не зробиш. Цю сріблясту липу замовив один господар. Однак, приватні клієнти це швидше виняток, аніж правило для компанії. Більшість дерев розкуповують садові центри та фірми, які займаються облаштуванням ландшафту. Після багатьох років у розсаднику, ціна цієї липи-красуні зростає до 9 тисяч євро.

"У нас з ним виник певний зв’язок, такий який може виникнути у садівника та дерева. Воно ж живе! Ми стільки часу його обрізали та підживляли. За цей час й справді розвиваються певні стосунки з деревом", - каже керівник компанії Бернард фон Ерен.

Це карликова сосна. Її вирощували майже 30 років. Сьогодні вона знайшла нового власника. Однак завжди залишається ймовірність, що для дерева, яке так дбайливо доглядали, не знайдеться покупець. А чи намагається керівник компанії передбачити її майбутнє?

"Боюся, я не знаю, що буде за десять років. У мене немає чарівної кулі. Ось тут у нас червоний дуб. Як ми бачимо, він розфарбований у чудові осінні кольори. Влітку дуб зелений-зелений, а восени він стає золотаво-червоним. Такі дерева з чудовими осінніми барвами нині дуже популярні на ринку", - каже керівник компанії Бернард фон Ерен.

Через два тижні ці листочки опадуть і червоний дуб поїде до Лондона, аби знову пустити коріння. Щоправда, вже на британській землі.