Уся історія вбивства та подальші судові засідання, які транслюють онлайн, набули широкого суспільного резонансу в Казахстані та за його межами. Про те, що відомо про моторошний інцидент, розповідає 24 Канал.

Читайте також Казахів закликали виїхати з 2 регіонів України: офіцер ЗСУ припустив, як з цим пов'язана Росія

Увечері 8 листопада 2023 року Салтанат Нукенова разом із подругою пішла на концерт, який проходив у центральній концертній залі "Казахстан". За словами Бішимбаєва, його дружина захотіла, щоб туди разом з нею пішов і чоловік. Після концерту він уже вдвох із Салтанат пішов у ресторан, де розпочалась сварка.

Вбивство Вбивство Салтанат Нукенової сталось восени 2023 року / Фото: @_salta_n

За версією слідства, у холі ресторану Бішимбаєв завдав Салтанат "серію нищівних ударів" кулаками по голові. Вона впала на підлогу, після чого він почав бити її ногами. Намагаючись врятуватися, Салтанат сховалася в одній із VIP-кабінок ресторану, але Бішимбаєв вибив двері та знову побив її.

Після побиття дружини Бішимбаєв зателефонував до директора ресторану, свого двоюрідного брата Бахитжана Байжанова, і попросив, щоб той приїхав. На місці Байжанов побачив Нукенову, яка лежала непритомна і хрипіла. Навколо була кров та вирване волосся. Бішимбаєв і Байжанов підняли Нукенову і поклали на диван, але викликати швидку допомогу не стали. За кілька годин директор закладу побачив, що вона мертва,
– повідомляють ЗМІ.

Експертиза показала, що причиною смерті Салтанат стала закрита черепно-мозкова травма.

Справу ексміністра розслідують за двома статтями Кримінального кодексу: "Убивство, здійснене з особливою жорстокістю" та "Катування". Варто також зазначити, що брата Бішимбаєва, Бахитжана Байжанова, звинувачують у приховуванні злочину та неповідомленні про достовірно відомий вчинений важкий злочин.

Головний судовий розгляд у цій справі розпочався 27 березня за участю присяжних. Станом на 4 квітня, в Астані в столичному суді відбулось вже четверте засідання. Цікаво, що на уточнювальне запитання свого адвоката Куандик Бішимбаєв заявив, що бив дружину "тільки долонею".

Вона підвелася та була в такому якось... як у нокдауні. Вона погано контролювала своє тіло і, піднімаючись, вона ще раз упала. По суті, вона піднімалася, піднімалася і в якийсь момент м'язи корпусу в неї не стрималися, і вона ось знову рівновагу втратила і знову вдарилася об кахельну підлогу обличчям. І якийсь час знову лежала. Я стояв біля входу в туалет і спостерігав за цим,
– коментував чоловік травми Нукенової.

Ексміністр також заявив, що не міг зрозуміти, чому його дружина втрачає рівновагу – від ударів, чи тому, що була п'яною. На минулому засіданні Бішимбаєв розповідав про життя з вбитою дружиною майже п'ять годин, однак до епізоду вбивства він так і не дійшов. Тоді він попросив суд перенести слухання цього епізоду на наступне засідання нібито тому що "втомився говорити".

Судові засідання у справі Бішимбаєва транслюють у мережі / Верховний суд Казахстану

За словами експосадовця, його дружина Салтанат була нервовою, агресивною, психологічно нестабільною, постійно мучила його підозрами про зраду і ревнувала, а також зловживала алкогольними напоями.

Наразі за вбивство дружини Бішимбаєву загрожує 15 років за ґратами.

26 квітня у Казахстані завершилося судове слідство за фактом жорстокого вбивства. Під час нього Бішимбаєв у подробицях розповідав, як бив дружину, однак своєї провини не визнає. Експертизи встановили, що Салтанат померла унаслідок всіх отриманих травм під час жорстокого побиття.

З понеділка, 29 квітня, почнеться новий етап судового розгляду – дебати.

Хоч жорстоке вбивство сталось ще наприкінці минулого року, справжнього розголосу ця історія набула лише зараз. Багатогодинні трансляції судових засідань дивляться сотні тисяч людей, а обговорення шокуючої справи поширилось і на інші країни.

Особливо активно історію вбивства Салтанат обговорюють користувачі тіктока. Там обурюються, що жертву намагаються зробити винною у власному вбивстві, бо вона нібито "довела" чоловіка.

У мережі слідкують за розвитком справи щодо вбивства Салтанат / коментарі у тіктоці

Користувачів також обурює поведінка судді, яка, на думку багатьох, є упередженою та м'якою щодо Бішимбаєва та скоєного жорстокого злочину.