Таку думку 24 Каналу озвучив політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, зараз держави НАТО не прийняли рішення, що Україна отримає від саміту.

Дивіться також Зеленський – у Вільнюсі, доленосне рішення НАТО: головні події саміту у Вільнюсі

Компроміс між позиціями

Шейтельман зазначив, що поки триває війна, Україна не стане членом НАТО. За його словами, Захід може розглядати два варіанти:

  • обрати "ізраїльську модель", давати багато інвестицій у нашу військову промисловість;
  • гарантії безпеки, що захищатиме Україну після війни.

"Нинішній документ, який приймуть на саміті НАТО, буде компромісом між цими двома позиціями", – переконаний він.

Політтехнолог додав, що зараз Захід допомагає фінансово. Зокрема, компанія Rheinmetall відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні. Наша держава зможе виготовляти 400 танків на рік.

Шейтельман про саміт НАТО: дивіться відео

Саміт НАТО у Вільнюсі: останні новини

  • Генсек Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу повідомив, що НАТО погодилося прийняти Україну без Плану дій щодо членства. Тобто наша країна вступить в організацію лише з одного кроку. Україна отримає запрошення до НАТО, коли погодяться усі країни-члени, і коли Київ виконає всі вимоги щодо вступу.
  • Столтенберг повідомив, що Альянс вирішив надати Україні багаторічну програму військової допомоги, яка допоможе здійснити перехід від радянської системи до натівської. Там буде обладнання з розмінування, медицини тощо. Загалом Альянс виділятиме до 500 мільйонів на рік для модернізації української армії.
  • Президент України Володимир Зеленський потужно виступив на саміті НАТО у Вільнюсі. Також під час свого виступу президент підняв бойовий прапор з Бахмута. Він зазначив, що хоч стяг і пробитий кулями, але живий, гордий та вільний. В руїнах Бахмута та на полях інших битв в Україні залишаться розбитими російські загарбницькі амбіції.
  • Зауважимо, що дорогою до Вільнюса Зеленський розкритикував умови союзників. Президент наголосив, що представить Україну на саміті у НАТО, адже це – про повагу, однак Україна також заслуговує на повагу. Надійшла інформація, що обговорюються формулювання без України. Український лідер наголосив: мовиться саме про запрошення, а не членство України.