Насправді ситуація навколо не введення режиму санкцій щодо компанії оператора "Північного потоку-2" може бути іншою. Про це розповів експерт з енергетики та президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.
До теми Дуже розумний дипломатичний хід, – Огризко про заяви Байдена щодо "Північного потоку-2"
У Росії відчувають, яка "крихка" ситуація щодо газогону
"Ніякі санкції не знімалися з тих компаній, проти яких вони були введені. Що стосується компанії-оператора, то просто до неї не застосували ці санкції, очевидно, з міркувань різного характеру – і в контексті зустрічі Байден – Путін, що має відбутись 16 червня", – зазначив експерт.
Михайло Гончар пояснив, що у Росії відповідні дії розцінили зовсім по-іншому – як "ворог здригнувся" – і почали форсувати події. В цьому контексті експерт з енергетики звернув увагу на заяву Володимира Путіна про те, що перша нитка трубопроводу вже укладена, що поставила під сумнів Європейська комісія.
Проте якраз ця заява Путіна і характерна тим, що вони відчувають, яка крихка поточна ситуація, і що кон'юнктура може різко змінитися, власне кажучи, заява Блінкена про це і свідчить,
– сказав Гончар.
Ймовірні причини щодо заяви з боку США
Окрім того, за словами президента Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", після невведення санкційного режиму щодо компанії-оператора у США піднялась хвиля доволі різкої критики щодо поведінки адміністрації Байдена. Михайло Гончар сказав, що критика надходила з боку Конгресу, який і був джерелом санкцій.
"Адміністрація Байдена змушена враховувати всі і зовнішньополітичні резони, і внутрішньополітичні. Так що попереду ще відчайдушна боротьба", – зазначив експерт.
На його думку, навіть у тому випадку, якщо підтвердиться, що перша нитка газопроводу таки добудована, це не означає, що успіх буде на стороні Кремля.
Михайло Гончар про заяви навколо "Північного потоку-2": дивіться відео
Будівництво "Північного потоку-2": останні новини
- Президент Росії повідомив, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже добудували. Однак відповідну заяву не підтвердила Єврокомісія.
- Водночас у США підтвердили, завершення проєкту – це практично факт. Наразі у Вашингтоні розмірковують над тим, як підтримати Україні у випадку запуску російського газогону.