Більшість французів довіряють рішення суду, адже саме ця юстиція повинна вирішувати – винна людина, чи ні. Таку думку в ефірі висловив політичний аналітик і колишній народний депутат України Андрій Шкіль.
Зверніть увагу Я все це ненавиджу, – Жерар Депардьє про звинувачення у зґвалтуванні і роль ЗМІ у цьому
Саркозі не пробуде рік у в'язниці
За його словами, французькі громадяни, перш за все, задоволені не тим, що Саркозі може відбувати цей термін за ґратами упродовж року, а тим, що суд працює, попри титули та ранги.
Рік за ґратами Саркозі не проведе. Швидше за все, він буде під домашнім арештом з браслетом. Але це також вважатиметься його кримінальною відповідальністю,
– зазначив Шкіль.
У Франції правосуддя діє
Він зауважив, що ситуація з Саркозі – це:
- підтвердження того, що правосуддя діє;
- підкреслення того, що жодні титули (минулі, сучасні або майбутні) не врятують від покарання чи відбування злочину.
Це, як сказав Шкіль, найважливіший висновок і для французьких чиновників (і для українських) що красти, торгувати впливами, отримувати матеріальну вигоду від перебування на посаді – не можна. "І це не просто слова, а кримінальна відповідальність", – зауважив аналітик.
Чи справді Саркозі сяде у в'язницю: дивіться відео
Чому Ніколя Саркозі засудили
- Ексочільника Франції Ніколя Саркозі 1 березня засудили до 3 років позбавлення волі.
- Його звинуватили у спробі незаконно отримати від судді інформацію про іншу судову справу проти нього в обмін на обіцянки використати його вплив.
- Колишня перша леді та жінка Саркозі Карла Бруні відреагувала на вирок чоловіка. У своїх соціальних мережах вона написала: "Боротьба триває, правда спливе".