А також по 2 справи відкрили за диверсії, шпигунство і теракти. Такі цифри повідомляють на офіційному сайті СБУ.
Зверніть увагу Верховна Рада ухвалила законопроєкт про розвідку: що він передбачає
Йдеться про те, що здебільшого розслідування стосуються викритих агентів російських спецслужб. Вони, за повідомленням відомства, виконували розвідувально-підривну роботу проти України.
Держзрада та теракт
Держзраду та теракт інкримінують колишньому керівнику Центру спецоперацій "А" – агентурній мережі ГУ Генштабу Збройних сил РФ – Валерію Шайтанову. Його затримали у квітні 2020 року. Крім цього, він перебував на агентурному зв'язку з полковником ФСБ Росії. Йому Шайтанов передавав дані, зокрема про операції в зоні ООС.
Колишнього українського військовослужбовця завербували, коли він перебував на окупованій Луганщині. А потім він та ще 3 осіб збирали розвідувальну інформацію про військові об'єкти на Волині,
– зазначили в СБУ.
До того ж СБУ запобігли передачі секретної технічної документації. Вона стосувалась вітчизняних військових розробок в ракетобудівній галузі.
"Жителя Луганщини виявився агентом російської спецслужби. Його затримали під час спроби передачі даних представникам ФСБ", – мовиться у відомстві.
Інші справи
► У СБУ також нагадали, що до 12 років позбавили волі та засудили експравоохоронця Олега Смородінова. Він, за завданням ФСБ, вбив начальника відділу Рівненського слідчого ізолятора Івана Мамчура.
► Двох громадян України засудили до 12 років позбавлення волі за вчинення теракту в Маріуполі. Тоді загинув полковник СБУ Олександр Хараберюш.
► Крім того, до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили агента ФСБ РФ. Він у липні 2020 року планував підірвати місткості з аміаком на території ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот".
► Також громадянина КНР – професора Сіанського науково-дослідного інституту сучасної хімії – засудили за шпигунство до 10 років позбавлення волі. Він збирав секретну інформацію з розробок об'єктів Оборонно-промислового комплексу України.