Ексспівробітник СБУ Іван Ступак розповів 24 Каналу, що в Ізраїлю є всі можливості та технології для виготовлення ядерної зброї. Хоч її використання та навіть згадки про таку ймовірність можуть мати дуже погані наслідки.

Дізнайтесь більше Ізраїль відкрив гуманітарний коридор для Сектора Гази: війна на Близькому Сході триває

Майбутнє Сектора Гази та можливість використання "ядерки"

Міністр у справах спадщини Ізраїлю Аміхай Еліягу запропонував скинути на Сектор Гази ядерну бомбу. На його заклик відреагували дуже швидко. Зокрема, прем'єр-міністр країни Беньямін Нетаньягу запевнив, зо обурливе твердження Еліягу ніколи не будуть реалізовувати.

Скандал доволі швидко розгорівся, а тому ізраїльський міністр забрав свої слова назад. Однак цікавим у цій історії є й те, що офіційно в Ізраїлю уже немає ядерної зброї.

Всі ми розуміємо, що технології у них є, країна – багата, а всі сусіди Ізраїлю бажають йому смерті вже щонайменше 50 років. Тому наявність ядерної зброї навіть не обговорюється. Питання її використання не є вирішеною проблемою, навпаки – це може стати тригером,
– зауважив Іван Ступак.

Є різні дані щодо кількості ядерної зброї, яку може мати Ізраїль. Приблизно це 10 – 20 ядерних боєголовок. Зокрема, в Ізраїлю є програма збагачення урану, а 2015 рік у них було 19 тисяч центрифуг, які для цього використовували.

Іван Ступак про ядерну зброю Ізраїлю та майбутнє Сектора Гази: дивитись відео

"Ця цифра могла подвоїтись або навіть потроїтись. У підземних сховищах – все в безпеці. Думаю, що Газа вдвічі зменшить свою площу. Питання – що з нею далі робитимуть", – зазначив експрацівник СБУ.

Є можливість, що ця територія повністю відійде Ізраїлю. Там зруйнують усі поселення із підземними ходами, які простягаються на сотні кілометрів, та натомість створять ізраїльські поселення або ж зону безпеки. В іншому випадку Ізраїль може дозволити частині громадян Гази переміститись на цю територію та вести нове життя й обрати нову адміністрацію.

Однак таке політичне рішення може бути набагато складнішим, ніж військове.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини

  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган продовжує висловлювати антиізраїльську позицію. Цього разу він жорстко висловився про прем'єр-міністра країни Беньяміна Нетаньягу. Зокрема, Ердоган звинуватив його у "воєнних злочинах" у Секторі Гази. Ба більше, лідер Туреччини дав зрозуміти, що розриває стосунки з Нетаньягу, адже "з ним немає про що говорити".
  • Кілька тижнів тому президент України Володимир Зеленський наголосив, що хотів би відвідати Ізраїль на знак підтримки. Однак його поїздка зараз під загрозою. Річ у тім, що в одному з ізраїльських каналів стався витік даних. Натомість Зеленський хотів, аби його візит став публічним уже постфактум.
  • Тим часом Росія знайшла привід для радості. В Інституті вивчення війни розповіли, що Кремль впевнений, що Ізраїль не атакуватиме її сили у Сирії. Така впевненість через те, що Росія передала деякі сили ППО Хезболлі.