Про це заявив голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик. Він зауважив, що таку потужну негоду неможливо передбачити.

До теми Київ затопило: вулиці української столиці перетворилися на Венецію – відео

Як запобігти поганим наслідкам

За словами Селика, цю проблему неможливо розв'язати шляхом очищення стоків, адже вони розраховані на нормальну норму дощу чи танення снігу.

Для боротьби з наслідками потужних злив необхідно будувати великі мережі, труби величезного діаметра, які будуть використовувати лише 1 – 2 рази на рік, а це абсолютно нераціонально.

Цю проблему неможливо передбачити, неможливо розв'язати якимось дешевим шляхом,
– наголосив він.

На думку Селика, для таких випадків чиновникам треба думати про дренажні системи та збільшення кількості озеленення у містах, яке б забирало на себе вологу.

Цікаво Вплав, на сапі та з надувним колом: кияни розважаються на затоплених вулицях – відео

Як проблему розв'язують за кордоном

Селик розповів, що зараз у багатьох європейських містах місцева влада облаштовує міста так, що стоки з вулиць виходять не одразу в каналізаційні мережі, а спершу проходять через дренаж і зелені зони.

Тобто вода першочергово потрапляє на газони й завдяки цьому міста значно менше страждають від потужних опадів. Однак навіть такі методи не завжди є дієвими.

"Ми бачимо на прикладі Європи, яка вже почала впроваджувати такі системи, що вони у разі великої зливи все одно не рятують і міста зазнають величезних збитків", – розповів Селик.

Селик розповів, як можна запобігти наслідкам негоди в Україні: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Столицю України 19 липня накрила потужна злива. Перед початком негоди Укргідрометцентр попередив, що на Київ насувається холодний фронт.
  • За словами мера міста Віталія Кличка, комунальники готувалися до дощів та займалися очищенням зливостоків. Водночас на проблемних ділянках ще до початку опадів чергувала техніка гідротехнічних служб.
  • Через сильне затоплення станцій метро "Академмістечко" та "Берестейська" вода потрапила навіть до кас.