Надзвичайна і уповноважена пані-посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зауважила, що вимогу про оперативну сумісність української армії з арміями НАТО виконали ще до початку повномасштабної війни. Але існує необхідність в інституційній реформі оборонних механізмів в Україні.

До теми США вбачають наступним генсеком НАТО українку за походженням, – NYT

Що потрібно Україні для вступу в НАТО

Сіммонс зауважила, що повномасштабна війна продемонструвала – ЗСУ здатні діяти зі стандартним обладнанням НАТО.

Єдине, що зробила ця війна, якої ніхто не хотів, – вона довела, наскільки українські Збройні сили здатні діяти зі стандартним обладнанням НАТО. Але насправді ми це знали ще до (повномасштабної – 24 канал) війни. Мені шкода, що їм довелося пройти перевірку в цьому. Але ми вже знали, що проблема не в сумісності, в тому сенсі, що це вже було виконано,
– сказала вона.

Проте вона додала, що необхідна інституціональна реформа оборонних механізмів, оборонних закупівель, людських ресурсів оборони. Тут українцям ще належить провести багато роботи.

Пані-посол наголосила, що ця реформа потрібна не лише для питання вступу або не вступу України до НАТО, вона важлива для того, щоб у майбутньому мати сильні Збройні сили.

Цим людям треба, щоб їм не просто платили, їм потрібні прозорі можливості кар'єрного росту, їм треба, щоб було викоренено корупцію в частині оборонних закупівель, щоб вони могли довіряти тому, що все закуповується і відстежуються належним чином. Це робить інституцію сильнішою, що, своєю чергою, означає, що вона може краще підтримувати свою армію,
– заявила Сіммонс.

Вона додала, що ця робота ще триває з Міністерством оборони України й міністр Резніков теж вважає це важливим. Проте зараз складно розставити пріоритети.

Україна може посилити НАТО

До теми – реакція країн світу на заявку України у НАТО: дивіться відео