Вівторок, 16 липня, – це вже вісімсот сімдесят четверта доба з початку широкомасштабної російсько-української війни. 24 Канал розповідає найважливіше за день.

Дивіться також Російська авіація здійснювала імітаційні пуски ракет: хронологія 873 дня війни

23:40, 16 липня

Сіярто зустрівся з Лавровим у США: говорили про Україну

Глава МЗС Угорщини зустрівся зі своїм російським колегою в Нью-Йорку. Вони нібито обговорили "хід реалізації домовленостей", яких досягли Путін та Орбан під час зустрічі в Москві 5 липня.

"Відбувся обмін думками щодо актуальних міжнародних проблем, зокрема ситуації навколо України. Наголошено на неприпустимості грубого порушення Києвом прав національних меншин, що проживають у країні", – абсурдно заявили в російському МЗС.

23:11, 16 липня

РосЗМІ пишуть, що Шойгу за час перебування на посаді розікрав 11 трильйонів рублів

Сєргєй Шойгу з командою розікрав 11 трильйонів рублів під час перебування на посаді міністра оборони Росії.

Сума, яку він міг розікрасти, дорівнює річному бюджету, який країна-агресор планувала витратити на війну проти України в 2024 році.

23:00, 16 липня

Термін оновлення військово-облікових даних не продовжуватимуть

Усім військовозобов'язаним мали до 16 липня оновити свої дані. У Міноборони заявили, що терміни для цього продовжувати не будуть.

22:56, 16 липня

В Одеській області вибух

На Одещині пролунав вибух. Повітряні сили попереджали про швидкісну ціль з Чорного моря.

22:52, 16 липня

Регулярні відключення світла стануть звичним явищем для українців, – The Economist

Журналісти The Economist прогнозують, що регулярні відключення електроенергії стануть звичними для українців через брак часу та грошей на відновлення енергосистеми.

22:28, 16 липня

На скільки зменшилася перевага Росії у використанні артилерії

Російські війська значно зменшили використання артилерії на фронті. Наразі окупанти використовують 45 тисяч боєприпасів, а Україна – 15 тисяч.

Раніше окупанти запускали приблизно 70 тисяч снарядів. Тим часом для України цей показник сягав лише 10 тисяч.

22:18, 16 липня

Чи збільшиться кількість блокпостів в Україні після 17 липня

Речник Міноборони нагадав, що від 17 липня всім, хто не оновив свої військово-облікові дані, виписуватимуть штрафи у розмірі від 17 до 25,5 тисячі гривень.

Щодо збільшення блокпостів – такої інформації у нас зараз немає,
– зазначив Лазуткін.

21:58, 16 липня

Міноборони повернуло до війська боєприпаси, які раніше хотіли утилізувати

Міноборони повернуло українським військовим боєприпаси, які у 2014 році передали підприємствам для утилізації як "надлишкові". Адже це було до нападу Росії на Україну.

21:29, 16 липня

На Харківщині попрощалися з начальником управління ДСНС, який загинув внаслідок обстрілу Росії

На Харківщині пройшла церемонія прощання з рятувальником Артемом Костирею, який загинув внаслідок ракетного удару Росії 13 липня по селищу Буди.

21:12, 16 липня

У Сумській області сталась аварія в енергетичній мережі

У Сумській області сталась аварія в енергетичній мережі, що призвело до введення максимальної кількості черг відключень світла.

21:10, 16 липня

Чи можуть Угорщину позбавити головування в ЄС

Угорщину не можуть позбавити головування в ЄС через відсутність юридичної можливості за європейським законодавством, сказала віцепрезидентка Єврокомісії.

Вера Юрова наголосила, що Єврокомісія може бойкотувати та відкрито показувати незгоду з політикою Віктора Орбана.

21:06, 16 липня

Російський "Шахед" впав та вибухнув у Білорусі, – "Гаюн"

Російський дрон-камікадзе типу "Шахед" вранці 16 липня залетів на територію Білорусі. Вже ввечері стало відомо, де саме він впав та вибухнув.

OSINT-проєкт, який відстежує військову діяльність російських і білоруських військ на території Білорусі, заявив, що дрон залетів на територію держави орієнтовно о 8:40 16 липня. Він впав за 120 кілометрів від кордону з Україною.

21:00, 16 липня

Активістам у Чехії загрожує в'язниця за малювання прапора України біля будинків росіян

У Чехії проти активістів групи "Kaputin!" порушили кримінальну справу. Усе через те, що вони намалювали український прапор перед будинками, які орендує Росія.

Акція була проведена на другі роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Активістам загрожує до трьох років ув'язнення за "пошкодження майна", яке оцінюють у 50 тисяч крон.

20:47, 16 липня

У Рівному затримали чоловіка, який підпалював авто військових

У Рівному затримали 22-річного чоловіка, який підпалив дві машини військових. Він заявив, що нібито не знав, що виконує замовлення Росії.

Поліція повідомила про підозру в умисному пошкодженні майна шляхом підпалу. Чоловіку загрожує від 3 до 10 років тюрми.

20:37, 16 липня

Шалені втрати у ворога на Харківському напрямку

Заступник командира 3 окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що втрати російських загарбників на півночі Харківської області справді величезні. Вони вже навіть на рівні дивізій.

20:19, 16 липня

На підстанції в Івано-Франківську спалахнула пожежа

Через спеку в Івано-Франківську спалахнула пожежа на підстанції. У жителів центральної частини міста не буде світла. Аварію планують усунути впродовж години.

20:10, 16 липня

Окупанти обіцяють 15 мільйонів рублів за збиття F-16 в Україні

Російські загарбники обіцяють виплатити 15 мільйонів рублів за знищення першого винищувача F-16 в Україні.

19:58, 16 липня

Медведчук написав лист Трампу

Зрадник України Віктор Медведчук абсурдно заявив, що в замаху на Трампа нібито є "український слід".

19:47, 16 липня

Електронне бронювання від мобілізації

В Україні тестують електронне бронювання від мобілізації. У Міноборони анонсували, що вже скоро зможуть запустити послугу.

19:46, 16 липня

"Охматдит" частково відновив роботу

Дитяча лікарня "Охматдит", яка постраждала внаслідок ракетного удару Росії 8 липня, частково відновила роботу. Сьогодні знову відкрилося приймальне відділення невідкладної допомоги, яке тепер обслуговує і пацієнтів хірургічного профілю.

19:44, 16 липня

Південь Росії, Бурятія та Крим частково залишились без світла

В окупованому Криму сталося відключення. Також без світла Південь Росії. Зокрема, Ростов, Таганрог та інші міста агресора.

Немає світла й Бурятії. Окупанти заявили про нібито "збій у роботі генеруючого обладнання" на Ростовській АЕС. У мережі пишуть, що в Бурятії вибухнула Гусиноозерська ГРЕС, а в Криму – аварія на Балаклавській ТЕС.

19:41, 16 липня

"Темники" в Укрінформі: поліція не знайшла підстав для відкриття кримінальної справи

Національна поліція за дорученням Офісу генпрокурора дослідила ситуацію з "темниками" в агентстві Укрінформ. Втім, не знайшла підстав для відкриття кримінального провадження.

19:08, 16 липня

Зеленський ініціював законопроєкт про позбавлення зрадників державних нагород

Президент повідомив, що ініціював законопроєкт про позбавлення державних нагород осіб, які підтримують Росію. Зокрема, це стосується тих, хто отримав Героя України, ордени "За заслуги" та інші.

18:16, 16 липня

Сили оборони вдарили по ворожому комплексу С-300 на окупованій Донеччині

Головнокомандувач заявив, що опівночі підрозділи ракетних військ ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару по ворожому комплексу С-300 на тимчасово окупованій території Донецької області.

За інформацією розвідки, підтверджено ураження радіолокаційної станції та пускових установок противника. Більш детальна інформація щодо наслідків удару уточнюється,
– зазначив Сирський.

18:12, 16 липня

Як відключатимуть світло 17 липня

  • З 00:00 до 6:00 обленерго будуть застосовувати дві черги відключень.
  • З 6:00 до 17:00 і з 22:00 до 24:00 діятимуть три черги
  • З 17:00 до 22:00, під час вечірнього піка. споживання, будуть залучати чотири черги відключень одночасно.
17:51, 16 липня

Рада підтримала законопроєкт про звільнення від відповідальності за перше дезертирство

Верховна Рада України взяла за основу законопроєкт №11322, який передбачає звільнення українських військових від кримінальної відповідальності за самовільне залишення військової частини та дезертирство, якщо це сталося вперше.

Втім, за словами народної депутатки Ірини Геращенко, новий законопроєкт ще потребує допрацювання, і остаточно його буде ухвалено лише після другого читання.

17:32, 16 липня

"Атеш" виявив в тимчасово окупованому Севастополі центр підготовки російських військових. За легендою він є школою "водолазів".

В "Атеш" запевнили, що їм відомо багато і всю зібрану інформацію вони знову передали у правильні руки.

17:00, 16 липня

В Україні планують збудувати новий завод з виробництва патронів

Україна спільно з Чехією планує побудувати нове підприємство з виробництва патронів. Уряди країн підписали дві угоди про спільне виробництво зброї під час спільного засідання в Празі.

16:47, 16 липня

Європейська комісія скасувала візит колегії комісарів в Угорщину та скоригувала рівень представництва на засіданнях під угорським головуванням. Через це в угорських посадовців просто палає.

Будапешт звинуватив Європейську комісію у вибірковому ставленні до країн-членів. Водночас проблеми у візитах самопроголошеного "миротворця" Віктора Орбана та його заяв після поїздок до Москви та Пекіна там вочевидь не вбачають.

16:14, 16 липня

Дональд Трамп заявив, що кандидатом на посаду віцепрезидента обрав сенатора від Огайо Джеймса Девіда Венса. Керівник Центру протидії дезінформації, лейтенант Андрій Коваленко заявив, що вибір Трампа є поганою новиною для Росії.

Віцепрезидент буде виконувати волю президента, а що саме Трамп планує щодо Росії – невідомо, але це точно не прийняття російських "хотілок". Всі попередні заяви Венса можна ігнорувати. Він не раз змінював свої погляди та позиції й буде діяти відповідно до потреб американського "глибинного державного апарату",
– підкреслив керівник ЦПД.

16:01, 16 липня

Оперативна інформація від Генштабу

Загалом від початку доби відбулося 65 бойових зіткнень.

  • На Куп’янському напрямку ворог здійснив вісім штурмових дій. Шість боїв закінчилися, ще два – тривають.
  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала п’ять разів. Українські захисники відбили чотири атаки, ще одна – триває.
  • На Сіверському напрямку впродовж дня ворог сім разів атакував. Наші воїни шість штурмів відбили, ще одне боєзіткнення – триває.
  • На Краматорському напрямку загарбники п’ять разів здійснювали штурмові дії. Ще три атаки тривають в районі Кліщіївки.
  • На Торецькому напрямку противник атакував шість разів. Чотири бої завершилися без успіху для окупантів, ще два – продовжуються.
  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили найбільшу кількість спроб потіснити наших захисників із займаних позицій. Сили оборони стримують натиск противника та відбили дев’ять атак, п’ять боєзіткнень – досі тривають.
  • На Курахівському напрямку ворог став активнішим – 12 разів атакував. Вісім боїв завершено, чотири – продовжуються.
  • На Времівському напрямку окупанти двічі атакували позиції наших військ, але зазнали невдачі.
  • На Оріхівському напрямку противник намагався прорвати українську оборону, але безрезультатно.
15:45, 16 липня

Україна попередила Білорусь про наслідки через угоди з окупаційною "владою" Криму

Заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга підкреслив, що Кремль свідомо спонукає інші країни співпрацювати з окупованими українськими територіями та зацікавлений у підписанні документів, які фіксують опосередковане визнання "легітимності" окупації.

Відповідна політика є неприйнятною і вона матиме належну реакцію української сторони,
– зазначив він.

За словами Сибіги, українській стороні відомо щонайменше про 7 договорів, які підписані регіонами та містами Білорусі з окупаційними "органами влади" в Криму.

15:00, 16 липня

Індія викликала українського посла через заяви Зеленського про зустріч Моді з Путіним

Індійське МЗС викликало українського посла, щоб обговорити слова Володимира Зеленського стосовно зустрічі прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді та російського диктатора Владіміра Путіна.

Це чітко вказує на невдоволення Делі позицією України щодо коментарів Зеленського на адресу прем'єр-міністра,
– зазначають у виданні.

Також стало відомо, що Індія відклала засідання спільної з Україною робочої групи з питань культури.

14:43, 16 липня

Безуглу внесли до бази "Миротворець"

Одна з найбільш суперечливих осіб в українському інфопросторі потрапила до бази "Миротворець". І потрапила вона туди за різку критику влади, дискредитацію Збройних Сил України та дії, які направлені на деморалізацію війська.

Її звинувачують у перешкоджанні законній діяльності Сил оборони, діях, що спрямовані на розкол в українському суспільстві, а також свідомому поширенні інформації, що містить державну таємницю, яку Росія використовує для планування та ведення бойових дій, а також для проведення ворожих ІПСО.

14:24, 16 липня

ГУР разом із кіберволонтерами атакували майже сотню російських сайтів

Волонтерська хакерська спільнота разом із кіберфахівцями ГУР МО України провели масштабну атаку на близько 100 вебресурсів у Росії. Станом на 16 липня 39 з атакованих сайтів залишаються недоступними.

14:00, 16 липня

Німеччина відмовилася надавати Україні F-16

Немає сенсу передавати Україні різні типи винищувачів, незалежно від того, хто взагалі буде в змозі поставити такі літаки. Навіть якщо винищувачі виглядають так схоже ззовні, вони дуже відрізняються в управлінні. Йдеться про тривале навчання,
– заявив речник уряду.

Ба більше, повідомляється, що наразі у Німеччини немає жодного американського літака. Проблема полягає у тому, що їхні Повітряні сили побудовані на базі винищувачів Eurofighter Typhoon та багатоцільовий MRCA PA-200 Tornado.

13:40, 16 липня

У Харкові прогримів вибух. Пізніше оборонці неба попередили, що на території області можлива робота протиповітряної оборони по розвідувальному БпЛА.

13:28, 16 липня

Відбулося голосування за президента Європарламенту. Більшістю голосів було переобрано Роберту Мецолу.

Депутати Європарламенту нового скликання у першому турі виборів віддали за неї 562 із 623 голосів.

13:02, 16 липня

Прикордонники відділу "Вилок" Мукачівського загону затримали в 100 метрах від кордону двох запоріжців, закарпатця та прикарпатця, які намагалися незаконно його перетнути у супроводі двох неповнолітніх переправників. Аби зупинити ухилянтів, прикордонники вистрілили у повітря.

12:37, 16 липня

Орбан запропонував ЄС відновити дипломатичні відносини з Росією

Одіозний очільник угорського уряду Віктор Орбан нещодавно відвідав низку країни, серед яких зокрема Україна, Росія та Китай, у рамках своєї "миротворчої місії". Наразі самопроголошений "миротворець" прагне схилити Євросоюз до менш суворої політики Євросоюзу щодо країни-агресорки.

Так, Орбан запропонував голові Європейської ради Шарлю Мішелю відновити дипломатичні відносини з Росією. Ба більше, він заявив, що хоче відновити повагу країн Глобального Півдня, яку нібито ЄС "втратило через позицію щодо війни в Україні".

12:00, 16 липня

У Києві та низці областей України оголошували повітряну тривогу.

11:40, 16 липня

У російській столиці загинув член делегації Північної Кореї. Чоловік пішов освіжитися на пляж. Більше живим його не бачили.

Нещасний випадок стався з 64-річним Кімом Кум Чолем. Чоловік прибув до Москви з робочим візитом. Він був представником сільгосппідприємства у складі делегації КНДР.

11:25, 16 липня

У Повітряних силах повідомили, що з вечора 15 липня та протягом доби 16 липня 2024 року сили ППО відбивали ворожу атаку. Так, українські захисники збили 2 "Шахеди".

Ще 2 ворожі дрони-камікадзе були локаційно втрачені на території Білорусі. За інформацією білоруських ЗМІ, це вже третій випадок, коли "Шахеди" опиняються в повітряному просторі Білорусі, там підіймали авіацію.

11:00, 16 липня

Як повідомило Reuters, ймовірно, Росія ділиться з Китаєм інформацією про те, як перемогти американську зброю, яку використовують на фронті в Україні.

Тож напередодні двопартійний комітет Конгресу США закликав Білий дім розкрити деталі щодо цього питання.

10:37, 16 липня

Внаслідок чергового обстрілу Херсону постраждала 70-річна жінка.

Бригада "швидкої" доставила її до лікарні з вибуховою травмою. Медики проводять обстеження та надають допомогу потерпілій.

10:00, 16 липня

Байден заявив про готовність ще раз провести дебати з Трампом

45-й президент США Дональд Трамп запропонував Джо Байдену провести повторні дебати. Чинний лідер Сполучених Штатів заявив, що готовий до цього.

09:56, 16 липня

Гарантії безпеки для України

Президент Зеленський анонсував, що Україна готується підписати безпекові угоди ще з 9 країнами.

09:56, 16 липня

Україна готова залучити Росію до другого мирного саміту, на що відреагували в США. Речник Держдепартаменту США Метью Міллер підтвердив готовність підтримати Київ у цій ініціативі.

09:45, 16 липня

Унаслідок атаки БпЛА на Херсонщину постраждав 54-річний чоловік. Російські окупанти обстріляли ремонтну бригаду, що лагодила газове обладнання в Антонівці.

09:38, 16 липня

"Беларускі гаюн" пише, що вночі російський "Шахед" вкотре пролетів через територію Білорусі під час атаки на Україну.

09:30, 16 липня

Вибухи у Харкові

У Харкові пролунала серія вибухів. У Повітряних силах попереджали про пуски керованих авіаційних бомб з боку ворога.

09:23, 16 липня

Російські окупанти "звітують", що їм нібито вдалось знищити 13 дронів, які вночі атакували Курську, Воронезьку, Бєлгородську області та окуповані території України.

09:20, 16 липня

Удар по ринку Херсона

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін розповів, що російські окупанти під ранок атакували один із ринків в обласному центрі. На щастя, постраждалих серед херсонців немає.

08:59, 16 липня

Атака на Київщину

Київська ОВА пише, що вночі окупанти випускали дрони по регіону. Працювала ППО.

Об'єкти цивільної та критичної інфраструктури – не постраждали. Люди також цілі.

Але фіксують падіння уламків безпілотників у 2 районах.

08:20, 16 липня

Інститут вивчення війни зауважує, що Євросоюз дистанціюється від політичних позицій Орбана щодо російсько-української війни. Власне, представники ЄС відмовляються брати участь у неформальних зустрічах під керівництвом Угорщини.

07:43, 16 липня

ОК "Південь" розповіло, що п'яний чоловік в Одесі бажав смерті пораненим військовим ЗСУ. Захисники підійшли до громадянина, коли той лаявся на військовослужбовців ТЦК.

07:30, 16 липня

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що вночі ПвК "Схід" знищило російський дрон над регіоном.

Водночас росіяни обстрілювали Нікопольщину та Марганецьку громаду. Був пошкоджений приватний будинок.

07:12, 16 липня

Втрати ворога

За минулу добу Росія втратила 1 110 військових. Загалом від початку широкомасштабної війни – 561400 представників особового складу.

07:00, 16 липня

Аналітики ISW вважають, що Україна готова була б піти на чесні мирні переговори з Москвою. Однак, за словами експертів, відповідного бажання немає у Кремлі.

06:54, 16 липня

Проблеми в роботі Мозирського НПЗ

Негода в Білорусі пошкодила енергетику, внаслідок чого призупинив роботу, зокрема, Мозирський НПЗ. Завод постачав паливо російській армії на фронт.

06:43, 16 липня

У Каневі на Черкащині пролунали вибухи. Перед тим Повітряні сили попереджали про загрозу "Шахедів".

03:00, 16 липня

Атака "Шахедів"

Під час повітряної тривоги Київ атакували російські "Шахеди". ОВА констатувала, що протиповітряна оборона збиває ворожі цілі. Повітряні сили додали, що неспокійно водночас на Житомирщині. Більше читайте в цьому матеріалі.

02:58, 16 липня

Вибухи в Маріуполі

В окупованому Маріуполі прогриміли вибухи – ймовірно, 5. Пишуть про щонайменше два прильоти між "Невським" та Агробазою в напрямку Мангушу. Загарбники кажуть про "роботу ППО".

01:42, 16 липня

Уряд Німеччини відхилив заклик лідера опозиційної партії Християнсько-демократичний союз про передання Україні винищувачів.

Немає жодного сенсу передавати Україні винищувачі різних типів, незалежно від питання про те, хто взагалі може постачати такі літаки,
– наголосив речник Штеффен Гебештрайт.

Водночас відомо, що Бундесвер не має на озброєнні літаків-винищувачів F-16, на які чекає Україна.

00:55, 16 липня

Пожежа на курському заводі

Унаслідок атаки дронів у Росії в Курській області спалахнув завод низьковольтної апаратури. Йдеться про населений пункт Коренево.

Площа вогню поширилась на 400 квадратних метрів. Російський губернатор заявив, що безпілотник скинув вибухівку на підприємство.

00:03, 16 липня

Бійці 24 ОМБр вимагають утримати на посаді комбрига, полковника Івана Голішевського, протестуючи проти можливого його звільнення.

Івана Голішевського планують усунути з посади командира бригади через те, що він не повів бригаду у "м’ясні штурми" без належної укомплектованості.

Солдати вважають рішення про звільнення комбрига "ганебним саботажем" та вказують на важливість людських ресурсів.